Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Din Görevlilerinin ‘Gelmesin’ Dediği Zakkum’u 25 Bin Kişi İzledi

Din Görevlileri Birliği Derneği (DİN-BİR-DER) Zakkum grubunun isminden dolayı Şanlıurfa’daki konserlerinin iptal edilmesini istedi. Konserin …

Din Görevlilerinin ‘Gelmesin’ Dediği Zakkum’u 25 Bin Kişi İzledi

Din Görevlileri Birliği Derneği (DİN-BİR-DER) Zakkum grubunun isminden dolayı Şanlıurfa’daki konserlerinin iptal edilmesini istedi. Konserin iptali için derneğin yaptığı tüm girişimler başarız olurken, Zakkum Rock Grubu’nu Şanlıurfa’da 25 bin kişi izledi. Grup tarafınca konser sonrası sosyal medyadan yapılan açıklamada, etkinliğe karşı çıkanlar ‘kirli beyinler’ ayrıca ‘din istismarcıları’ şeklinde nitelendirilerek, “Asla akıldan çıkmasın, Aydınlık karanlıktan korkmaz” denildi.

”Din istismarcıları”

Din Görevlileri Birliği Derneği Şanlıurfa Şubesi’nin “İsmi cehennemde yetişen ağaçtan” geliyor diyerek konserine karşı çıktığı grup, 25 bin kişiyle şarkılarını hep bir ağızdan söyledi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafınca düzenlenen konserde arkeoloji müzesi önünde sahne alan grup, etkinliğin ardından bir açıklama yaptı. Zakkum’un açıklamasında, konsere karşı çıkanlar ‘kirli beyinler’ ayrıca ‘din istismarcıları’ olarak nitelendirilerek, “Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda tam 23 senedir de müziğimiz yapmaya devam ediyoruz. Ayrıca asla akıldan çıkmasın, Aydınlık karanlıktan korkmaz” ifadelerine yer verildi.

”Şeytan tuzağı”

Sevilen grubun açıklaması şöyle:

“Son bir haftanın (Akla sığmaz şekilde) gündemi olan Şanlıurfa konserimiz az önce sona erdi. Kirli beyinlerin din istismarcılarının, Şanlıurfa’ya yakışmayan bu kişilerin yegane amacının vitrinde kalmak, gündem yaratmak,yobazlığı normalleştirmek olduğunun farkındayız. Hafta boyu sesiz kalmamız bu sebeptendi. Bu zorbalığın, bağnazlığın ayrıca akıldışlılığın savunucularının değirmenine su taşımayı asla istemeyiz. Bu kişiler en sağlam cevabı bu gece Şanlıurfa’da bizi izlemeye gelen 25 bin güzel insandan aldılar. Ne güzeldin bu gece Şanlıurfa. Biz Müzik yapmak ayrıca biz müziğimizi iletmek için varız.”

Din Görevlileri Birliği Derneği Şanlıurfa Şubesi Başkanı Hacı Kurt, Zakkum grubunun 10 Eylül’de Urfa’da vereceği konsere karşı açıklama yapmıştı. Kurt, müzikal gösterilerin ‘şeytan tuzağı’ olduğunu öne sürmüş, “Her tarafı çirkef kokan bu programın iptal edilmesi gerekir” demişti.

Şanlıurfa Belediyesi’ne seslenen Kurt, “Her tarafı çirkef kokan bu programın iptalini Sayın Başkan’dan rica eder, gençlerimizi çok yönlü olarak ifsat edecek olan böyle ahlaksız bir gösterinin günahına ortak olmamasını kendisinden beklerim” ifadelerini kullanmıştı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.