“Dilan Yeşilgöz Hollanda Başbakanı Oldu” Haberi Sosyal Medyayı Karıştırdı

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla bilinen gazeteci İbrahim Haskoloğlu, dün akşam saatlerinde Hollanda’da seçimler hala devam ederken ‘Dilan Yeşilgöz Hollanda başbakanı oldu’ paylaşımında bulundu. Oy verme işlemi devam ederken yapılan bu paylaşım …

“Dilan Yeşilgöz Hollanda Başbakanı Oldu” Haberi Sosyal Medyayı Karıştırdı

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla bilinen gazeteci İbrahim Haskoloğlu, dün akşam saatlerinde Hollanda’da seçimler hala devam ederken ‘Dilan Yeşilgöz Hollanda başbakanı oldu’ paylaşımında bulundu. Oy verme işlemi devam ederken yapılan bu paylaşım, başta Yeni Şafak olmak üzere birçok kurum tarafından kabul edildi ve haber yapıldı. Ancak gerçek bambaşka çıktı.

Hollanda, dün sandık başındaydı. Ankara doğumlu olan Dilan Yeşilgöz’ün partisi, anketlerde birinci parti olarak gözüküyordu ancak seçimlerde 3’üncü parti oldu.

Ancak Dilan Yeşilgöz, sosyal medyada oy kullanma işlemi devam ederken Hollanda’nın yeni başbakanı ilan edildi bile.

ibrahim Haskoloğlu’nun yaptığı paylaşım, birçok sayfa ve haber sitesi tarafından sorgulanmadan kabul edildi ve Dilan Yeşilgöz başbakan olmuş gibi okuyucularla paylaşıldı.

👇

Hollanda’da seçimlerden Geert Wilders’in lideri olduğu parti birinci çıkarken, yapılacak koalisyon görüşmeleri sonrasında yeni başbakan belli olacak.

ibrahim Haskoloğlu, yaptığı paylaşımı ‘haberlerimi çalan diğer siteleri denemek için yaptım’ diyerek savundu.

Sonrasında Cimer’e şikayet edildiği için o paylaşımı silen Haskoloğlu, paylaşımı bilerek yaptığı konusunda bir açıklama daha yayınladı 👇

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.