Devlet Bahçeli Gazze Çıkışında Israrlı: “Füzeye Karşı Sapanla Bile Durmazsam Namerdim”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partinin meclisteki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, geçtiğimiz günlerde İsrail’e verdiği 24 saat süreyi bir kez daha yeniledi. Devlet Bahçeli, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından …

Devlet Bahçeli Gazze Çıkışında Israrlı: “Füzeye Karşı Sapanla Bile Durmazsam Namerdim”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partinin meclisteki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, geçtiğimiz günlerde İsrail’e verdiği 24 saat süreyi bir kez daha yeniledi.

Devlet Bahçeli, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından paylaşımda bulunmuş ve İsrail’in Gazze’ye saldırılarını durdurmaması durumunda Türk askerinin devreye girmesini söylemişti.

Bahçeli, partisinin TBMM’deki grup toplantısında da Gazze çıkışını sürdürdü.

“Eğer bugünden itibaren 24 saat içinde ateşkes sağlanamazsa, saldırılar durmazsa, mazlumlar üzerine bombalar yağmaya ısrarla devam ederse, milletimle açık açık paylaşıyorum ki Türkiye süratle devreye girmeli, tarihi, insani ve inanç sorumluluğu gereği her neyse yapılmalıdır.”

“Gazze’yi koruyup kollama misyonu bize ecdadımızın mirasıdır. Bazıları şahsıma yönelik “Önden siz buyrun” diye alaycı bir üslupla karalama kampanyasına alet oldular. Hiç merak buyurmasınlar. Şayet Gazze’deki çocuklara kol kanat germek için füzeye karşı sapanla, insanlık meclisine girmek için yol revan olmazsam namerdim.”

“Türkiye Cumhuriyeti insanlık nam ve hesabına, barış ve çözüm iklimini yeşertmek, garantörlük mekanizmasını kurmak adına her türlü müdahale ve mücadeleye hazır ve kararlı olmalıdır.”

“Bizim tavrımız, tutumumuz ve duruşumuz budur. Gazze’ye gitmek gerekirse de, hiç kimse meraklanmasın, Mescid-i Aksa’nın manevi ihtişamıyla, Allah’ın inayetiyle aranılan ve beklenilen her yerde şafak sökmeden olmasını da gayet iyi biliriz.”

Devlet Bahçeli’nin sosyal medyada da paylaşılan videosu 👇

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.