Cüneyt Özdemir, Hafize Gaye Erkan’ın Röportajına ‘Başarılı’ Derken, Apartman Görevlisi ‘Sadık Abileri’ Buldu

Cüneyt Özdemir, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın gündeme bomba gibi düşen röportajının eleştirenlerin aksine beğendiğini belirtti. TCMB Başkanı Erkan, Ahmet Hakan isimli gazeteciyle röportaj yapmış ve haliyle açıklamalarında ekonomiden çok …

Cüneyt Özdemir, Hafize Gaye Erkan’ın Röportajına ‘Başarılı’ Derken, Apartman Görevlisi ‘Sadık Abileri’ Buldu

Cüneyt Özdemir, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın gündeme bomba gibi düşen röportajının eleştirenlerin aksine beğendiğini belirtti. TCMB Başkanı Erkan, Ahmet Hakan isimli gazeteciyle röportaj yapmış ve haliyle açıklamalarında ekonomiden çok, kiralar ve apartman görevlisinden takip ettiği enflasyon gündeme damgasını vurmuştu. Ancak toplumun genel görüşlerine alternatif bakış açısı getirmeyi seven Cüneyt Özdemir de bu röportajı beğendiğini belirtti. Hatta apartman görevlilerini başrole taşıdı.

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın hafta sonu yayımlanan röportajı gündeme damga vurmuş hatta sosyal medyada TT olmuştu.

Erkan, İstanbul’da pahalı olduğu için kiralık ev bulamadıklarını, İstanbul’un Manhattan’dan daha pahalı olduğunu söylemiş ve annesinin yanına taşındıklarını söylemişti.

Hafize Gaye Erkan’ın açıklamaları çok yankı buldu ve çokça eleştirildi. Bir kesim de takdir ederken, Cüneyt Özdemir de bu kesimde yer aldı. “Başıma bir şey gelmeyecekse beğendiğimi söyleyebilir miyim?” diyen Özdemir, niye yerden yere vurulduğunu bir gazeteci olarak anlayamadığını belirtti.

Hafize Gaye Erkan’ın ABD’de şu dönemde yıllık 10 milyon dolar kazançla (yüzde 50 vergiyle 5 milyon dolar) çalışabileceğini, bunu aylık 416 bin dolar ya da 12 milyon TL’ye aylık alabilecek olduğunu belirtti. 135 bin liraya TCMB’nin başına gelerek, ‘canhıraş’ çalıştığını ancak ‘yaranamadığını’ söyledi.

Hafize Gaye Erkan’ın tespitindeki Türkiye’de ev ve kiraların pahalı olduğunu belirtti. Euro kuruna karşın yurt dışında turizmin de ucuz olduğuna da değinen Özdemir, özellikle apartman görevlisi Sadık abiler için bir alan ayırdı ve öncelikle Erkan’la anlaşmazlık yaşayan apartman görevlisinin başlığı olan soğan fiyatları grafiğini paylaştı.

Cüneyt Özdemir ekibinden bir muhabirin apartman görevlileriyle yaptığı röportajlar da yayınlandı.

Apartman görevlisi Enver Abi, hepsini kontrol ettiğini söylediği fiyatlarda pek indirim olmadığını iletti. Tüm marketleri gezdiğini ucuz denilen marketlerin fiyatlarının da aynı olduğunu soğan, patates ya da yağ fiyatlarının yüksek olduğunu söyledi.

Apartman görevlisi Ali Abi, marketlerde yükseliş olduğunu, “Asgari ücrete hazırlık mı görelim artık?” diye açıklarken, maaşların erimeye başladığını söyledi. “Millet zor durumda” dedi.

Apartman görevlisi Erdal abi indirim görmediğini belirtirken, fiyatların cep yaktığını söyledi.

Apartman görevlisi Sultan Abla, ucuz olan sebzelerin “çöp” olduğunu söylerken, iyileri ya yurt dışına gidiyor ya da 50-60 lira” dedi. Sebze ya da meyvenin pahalı olduğunu belirtirken, “7500 lira emekli maaşıyla ben evime 3 senedir evime et, kıyma almadım” dedi.

Apartman görevlisi Alim Abi, indirim var ama şimdi var derken, ‘Yılbaşından sonra bilemiyoruz’ dedi. Ürünleri hangi markette ucuzsa oradan aldığını söylerken, indirimleri de göz boyaması gibi nitelendirdi.

Cüneyt Özdemir de bu açıklamalar sonrasında, “Bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete ve gördüğümüz gibi Merkez Bankası Başkanı da bu kıyametin içinde” dedi.

Son olarak da Erkan’ın görüşlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili kısımları ileterek, siyasetin kodlarını iyi kavradığını belirterek ‘Böyle olmazsa sen de yakın zamanda Manhattan’da ev bulursun’ ifadelerini kullandı. Ekonomide de deneysel çalışmalar olduğunu söyleyerek değerlendirmelerini iletti ve Nebati’nin ‘6 ay uyuyun, uyanın’ söylemini saçmalık olarak nitelendirdi.

Cüneyt Özdemir’in yayınını buradan izleyebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.