Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Olaylar Sonrası Açıklama: “Bayrağa ve Mazlumlara Uzanan Elleri Kırarız”

Kayseri’de yaşanan küçük çocuğa tecavüz olayı sonrasında Suriye’de Türk vatandaşlarına saldırılar düzenlenmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün düzenlenen kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu ve “hem bayrağa hem de mazlumlara uzanan …

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Olaylar Sonrası Açıklama: “Bayrağa ve Mazlumlara Uzanan Elleri Kırarız”

Kayseri’de yaşanan küçük çocuğa tecavüz olayı sonrasında Suriye’de Türk vatandaşlarına saldırılar düzenlenmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün düzenlenen kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu ve “hem bayrağa hem de mazlumlara uzanan elleri kırarı” ifadelerini kullandı.

Değişen bakanlar sonrasında yeni kabine toplantısı bugün ilk kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Erdoğan; “Mehmet Özhaseki kardeşimiz ile Fahrettin Koca kardeşimize emek, fedakârlıkları ve milletimize yaptıkları hizmet için teşekkür ediyorum. Her iki arkadaşımızla inşallah yakın temas halinde olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Kamu düzeninin kırmızı çizgileri olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Geçmişte etki ajanları ve provokatörler eliyle ülkemize hangi bedellerin ödetildiğini gayet net hatırlıyoruz. Kayseri’de iğrenç ve rezil bir taciz vakası üzerinden aynı kaos planı tezgahlandı. İkinci perde ise Suriye’nin kuzeyinde sergilendi. Bunları kimin yazdığını çok çok iyi biliyoruz. Ne biz ne Suriyeli kardeşlerimiz bu sinsi tuzağa düşmeyeceğiz. Irkçı vandallığa ve provokasyonlara boyun eğmediğimizi altını çizerek söylemek istiyorum.” dedi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.