Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ailesi Harekete Geçti: Gazeteci Metin Cihan’a Soruşturma Açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesi, ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan 17 Ekim’de hastane bombaladığı için İsrail’i kınarken, oğlu Burak Erdoğan’ın şirketi İsrail limanında yükleme yapıyordu’ iddiası sonrası, gazeteci Metin Cihan hakkında suç …

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ailesi Harekete Geçti: Gazeteci Metin Cihan’a Soruşturma Açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesi, ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan 17 Ekim’de hastane bombaladığı için İsrail’i kınarken, oğlu Burak Erdoğan’ın şirketi İsrail limanında yükleme yapıyordu‘ iddiası sonrası, gazeteci Metin Cihan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Gazeteci Metin Cihan, İsrail’in Gazze saldırıları devam ederken Türkiye ile İsrail arasında devam eden ticarete yönelik paylaşımlarıyla dikkat çekiyordu.

Cihan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da hedef aldığı paylaşımlarından birinde bazı belgeler paylaşmış ve “Erdoğan’ın 17 Ekim’de hastane bombaladığı için İsrail’i kınarken oğlu Burak Erdoğan’ın şirketine ait geminin İsrail limanında yükleme yaptığını” iddia etmişti.

Metin Cihan’ın paylaşımı ⬇️

Metin Cihan, İsrail’de sevkiyat yapan geminin “Halit Yıldırım” isimli gemi olduğunu ve bu geminin de nikah şahitliğini Erdoğan’nın yaptığı Mert Çetinka’ya ait Manta Denizcilik şirketine ait olduğunu öne sürdü.

Cihan, Çetinkaya ile Erdoğan’ın oğlu Burak Erdoğan’ın ortak şirketleri MB Denizcilik’in ise Manta Denizcilik ile aynı adrese kayıtlı olduklarını aktardı.

MB Denizcilik ise söz konusu haberler sonrası bir açıklama yaptı. Açıklamada geminin Burak Erdoğan’la bir bağı bulunmadığı, taşıma faaliyetlerinin ise popülizm yapma adına çarpıtıldığı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesi de söz konusu iddialar sonrası harekete geçti.

Sabah Gazetesi’nin aktardığına göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

Yapılan suç duyurusunda, Metin Cihan’a ‘Hakaret’ ve ‘İftira’ suçlarından dava açılması istendi. 

Konuyla ilgili soruşturma başlamış durumda. 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.