Cumhurbaşkanı Açıkladı: “İşsizlik Mevsimsel”

Cumhurbaşkanı Açıkladı: “İşsizlik Mevsimsel”

Cumhur başkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde Ankara Atakule’de gençlerle bir araya geldi ve onların sorularını cevapladı. Burada sadece oradaki gençlerin değil sosyal medyadan siteleri üzerinden gönderilen soruları da yanıtladı. Ayrıca, gündemin haber başlıklarını ve çok önemli görülen konuların açıklamasını dile getirdi.

Tabii Cumhurbaşkanı Erdoğan düzenlediği buluşma kapsamında son dönemlerin en çok konuşulan konularından olan işsizlik konusuna dair yöneltilen soruları da geri çevirmeyerek açıklamalarda bulundu. İşsizlik rakamlarının mevsimsel nedenlerden dolayı yükseldiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaz döneminde rakamların azalacağını söyledi.

”Bunlar mevsimsel. Bu mevsimler işsizliğin tırmanışta olduğu dönemler. Yazla birlikte durum olumlu anlamda değişecektir. Bu tek haneye de inecektir. Mühendis ve mimarların işsiz kalmasını düşünemiyorum, onlar iş sahibi olurlar. Özel sektör dahil bu tür mühendislere ihtiyacı olduğunu söylüyor.” Dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın işsizlik konusundaki bu cevabı güldür güldür skeçlerinden tutunda eski bir miting konuşması olan “Şimdi ağızlarından düşmeyen tek şey var işsizlik, işsizlik, işsizlik. Doğru işsizlikte var ama sen %12 işsizliği konuşuyorsun da %88 iş sahibi olmayı niye konuşmuyorsun.” atfına  kadar bir çok viral içerikle editlendi ve yine mizah severleri malzemesiz bırakmadı.

Cumhurbaşkanı İşsizlik Açıklaması – Video

Konuyla Alakalı Yayımlanan Başka Bir Video

Konuyla Alakalı Benzer Başka Bir Video

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.