Çöp Evde Bulunan Çocuğun Annesi Konuştu!

Bursa’da bir çöp evde teyzesi tarafınca alıkonulan 9 yaşındaki çocuğun annesinin ifadesi ortaya çıktı. Antalya’da yaşayan anne Yasemin A …

Çöp Evde Bulunan Çocuğun Annesi Konuştu!

Bursa’da bir çöp evde teyzesi tarafınca alıkonulan 9 yaşındaki çocuğun annesinin ifadesi ortaya çıktı. Antalya’da yaşayan anne Yasemin A., kardeşinin oğlunu kaçırdığını öne sürdü.

Türkiye dün teyzesinin çöple doldurduğu evin kilitli olan odasında baygın halde bulunan 9 yaşındaki C.M.A’nın dramıyla sarsıldı.

“Annesi çocuğu istemedi”

C.M.A’yı alıkoyan teyze Kamuran Pınar A., savcılıktaki ifadesinde annesi istemediği için yeğenine kendisinin baktığını söyledi.

Güvenlik görevlisi olarak çalıştığını, eşinden boşandığı ayrıca 1 çocuğunun bulunduğunu belirten Kamuran Pınar A. ifadesinde, ‘Yeğenim anneannesi ile beraber kalıyordu. Annem öldükten sonra şehir haricinde yaşayan kardeşim ile iletişim kurmaya çalıştım. Fakat annesi çocuğu istemedi. O yüzden çocuğu yanıma aldım. Annesi istemediği için yeğenime ben bakıyordum. Kardeşimin çocuğunu kabul etmesi için de vakit vakit iletişim kurup, ikna etmeye çalışıyordum’ dedi. 

Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Kamuran Pınar A., savcılık talimatıyla ‘Çocuğa eziyet’ suçlamasıyla bir kez daha gözaltına alındı.

Soruşturma sürerken, C.M.A. Antalya’da yaşayan annesi Yasemin A.’ya teslim edildi. 

Bursa’ya gelerek savcılık kararıyla çocuğunu teslim alan anne Yasemin A., Antalya’ya dönerken, DHA muhabirine yaşadıklarını anlattı, Sosyal Hizmetler görevlilerinin kendisini uyararak çocuğuna yaşadıklarıyla ilgili soru sormamasını söylediklerini belirtti. 

C.M.A’nın pedagog desteği alacağını söyleyen anne, yemek yememeye ayrıca hareketsiz kalmaya bağlı olarak da oğlunun kaslarında zayıflama olduğunu söyledi.  

Yasemin A., “Yürürken zorlanıyor. Bacakları çok güçsüz. Şu anda çok aç. Sürekli yemek istiyor. Ancak doktor azar azar yemesi gerektiğini söyledi. Protein ağırlıklı beslenecek. Özel bir beslenme programı uygulanacak’ dedi.

“Hiç okula gitmedi, okuma yazma bilmiyor”

Yasemin A. eşi ile şiddet gördüğü için boşandıktan sonra çocuğunu 19 aylıkken bakması için kendi annesine bırakarak Antalya’ya çalışmaya gittiğini belirtti. 

El Sanatları öğretmeni olduğunu belirten Yasemin A., o süreci şu sözlerle anlattı:

“Antalya’da çalışıp, düzenimi kurduktan sonra çocuğumu yanıma alacaktım. Annem ayrıca oğlumla her gün telefonda konuşuyordum. Belirli aralıklarla Bursa’ya gelerek oğlumu görüyordum. Çok zeki bir çocuktu. Daha 10 aylıkken çatal kullanarak yemek yiyordu. 3 yıl önce annem kalp krizi sebebiyle hayatını kaybetti. Hem annemin cenazesine katılmak hem de oğlumu almak için Bursa’ya geldim. Kardeşim Kamuran Pınar A., cenaze törenindeyken çocuğumu kaçırdı. Kendisi hakkında suç duyurusunda bulunup, arama kararı çıkarttırdım. Ancak araya pandemi dönemi sebebiyle yasaklar girdiği için Bursa’ya gelemedim. Kardeşimin belirli bir adresi olmadığı için de kendisine ulaşamadım. 3 yıldır çocuğumu bırakın görmeyi, sesini bile duyamıyordum. İşin acı tarafı çok sezi ayrıca akıllı olan oğlum hiç okula gitmedi. Okuma ayrıca yazma bilmiyor.’

“Kendi kızını da babasından kaçırdı”

Kız kardeşi Kamuran Pınar A.’nın psikolojik sorunları olduğunu söyleyen Yasemin A., kardeşinin 15 yaşındaki kızı E.Z.A.’yı da 1,5 yaşındayken babasından kaçırdığını ayrıca yıllarca babasının da çocuğuna ulaşmak için uğraştığını öne sürdü.

Çocuklar devlet korumasına alındı

Bu arada İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ile Bursa Aile ayrıca Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün yaptığı araştırma sonrası Kamuran Pınar A.’nın kızı E.Z.A. Bursa’da, Yasemin A.’nın oğlu C.M.A. ise Antalya’da annesinin yanından alınarak koruma altında tutulması için Aile ayrıca Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerine teslim edildi.

Tekrardan gözaltına alınan Kamuran Pınar A.’nın emniyet müdürlüğündeki sorgusu devam ediyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.