Ailesini Katleden Zanlının İfadesi Ortaya Çıktı: ‘Evimi Sattım, Sonra Sesler Duymaya Başladım’

Şırnak’ın İdil ilçesinde eşi Leyla (37) ile kızları Derya (17), Melek (16) ayrıca Şerife (13) Karaaslan’ı pompalı tüfekle öldürüp, teslim olan …

Ailesini Katleden Zanlının İfadesi Ortaya Çıktı: ‘Evimi Sattım, Sonra Sesler Duymaya Başladım’

Şırnak’ın İdil ilçesinde eşi Leyla (37) ile kızları Derya (17), Melek (16) ayrıca Şerife (13) Karaaslan’ı pompalı tüfekle öldürüp, teslim olan Hasan Karaaslan’ın (40) polisteki ifadesi ortaya çıktı.

‘Sesler beni zayıflatıyordu’

Karaaslan, emniyetteki ifadesinde; olaydan 5 gün önce inşaat halindeki evini 800 bin TL’ye sattığını, bu durumdan sonra birtakım sesler duyduğunu ileri sürdü. 

Sesin kaynağının bir telefon olabileceğini düşündüğünü söyleyen Karaaslan, bazı sesleri eşi ile kızı Derya’ya benzettiğini söyledi. 

Derya’nın sesi olduğunu düşündüğü sesin kendisine ‘Bu telefonu bana vereceksin’ dediğini anlatan Karaaslan, ‘Ben de bu durumu anlatmak için savcılığa gittim ayrıca telefonumun dinlenildiğini söyledim. Görüştüğüm görevliler, beni emniyete yönlendirdi. Emniyete giderken duyduğum ses, ‘Emniyette tanıdıklarım var, bundan bir şey çıkmaz, gitme’ dedi. Ben de bunun üzerine sabah 09.30 sıralarında aracım ile Midyat’a gittim. Yoldayken duyduğum sesler, ‘Yav gitme gitme, seni öldürürler’ diyordu. Bu sese aldırış etmeyince de aynı ses, ‘Ya o telefonu getirirsin ya da seni öldürteceğim’ diyordu. Ses bazen o kadar çok yükseliyordu ki; beni zayıflatıyordu’ dedi.

‘Emniyet beni geri gönderdi’

Mardin’in Midyat ilçesine ulaştığında emniyete gittiğini ama sesin kendisini iyice zayıflatması sebebiyle kendisini ifade edemediğini anlatan Karaaslan, ‘Sesler, eşimin ayrıca çocuklarımın ismini söylüyordu. Ses, sürekli olarak beni öldürtmekle tehdit ediyordu. Bana sürekli ‘O telefonu getir, telefonda bir şeyler var’ diyordu. Emniyette polis ile konuştum, beni savcılığa yönlendirdi. Savcılıkta da ‘Telefonum dinleniyor’ dedim. Savcılık, beni tekrar emniyete yönlendirdi. Polis, ‘Bana senin İdil’e gitmen lazım’ dedi. ‘Çocuklarımdan, tanıdıklarımdan şüphe ediyorum, burada müracaat etmek istiyorum’ dedim. Yine de beni gönderdiler. Bir GSM bayisine gittim. Telefonumu kontrol ettirdim. Telefon bayisindeki eleman bir şey bulamayıp, geri verdi. Sonra müşteri hizmetleri ile görüştüm. Dinlenip, dinlenmediğimi sordum. Bana, ‘Biz karar veremeyiz’ dediler. Sonra ismini bilmediğim bir avukata gittim. Avukatın ofisi 3’üncü kattaydı; onlar da bir şey yapamayacaklarını söyledi. Oradan ayrıldım’ diye konuştu.

‘Delirttiniz beni’

İfadesinde daha sonra tekrar İdil’e döndüğünü aktaran Karaaslan, ‘Sattığım evin bahçesindeki sebzeleri sulamaya gittim, telefondan hattı çıkardım. Poşete koyarak, odadaki buğdayların içine sakladım. Daha sonra saat 19.00 sıralarında eayrıca geldim. Eski telefonuma hattı taktım. Bir müddet sonra sesleri tekrar duymaya başladım. Geldiğimde eşim, kızlarım ayrıca küçük oğlum evdeydiler. Beraber yemek yedik, sonra annem ayrıca ablamı alarak, yurt dışından gelen yeğenimin evine gittik. Burada bir müddet kaldıktan sonra önce ablamı evine bıraktım sonra saat 23.00 sıralarında eayrıca geldik. Evde oturmaya başladım. Bir müddet sonra eşim ayrıca kızlarım odaya çekilerek, uyumaya geçtiler. Bu esnada duyduğum cızırtı gibi sesleri, tekrar duymaya başladım. Sesler bir cihazın prize takılıp, sökülmesi gibiydi. Sesler, bana ‘Bak seni öldüreceğim para vereceksin. 200 bin TL’yi şimdi vereceksin, vermezsen seni öldüreceğiz. Bu cihazı yeni aldık. Çok kişi kalp krizi geçirerek, bu şekilde ölmüş. Parayı şimdi vereceksin’ dedi. Kızların odasına gittim, uyuyor gibiydiler. Bu esnada tekrar ses, ‘İkinci bir cihaz taktım, bu sefer seni kesin yakacağım’ dedi. Ben de ‘Delirttiniz beni’ dedim. Klimanın altında köşede duran tüfeği elime aldım. Eşim ayrıca çocuklarımın olduğu odaya geçtim. Tüfekle birlikte odaya girdiğimde eşimin ayrıca kızlarımın seslerini duydum. Eşim koridora doğru kaçtı. Tamamen hatırlamamakla birlikte bir defa daha ateşlemiş olabilirim. Çocuklarıma ateş ettiğimi hatırlamıyorum’ diye konuştu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.