Havalar sıcak, mevsim de balkon mevsimi. Ancak bazen istenmeyen olaylar yaşanabiliyor. Balkonda veya terasta mahsur kalmak da bunlardan biri. Bir...
Çin’de Sosyal Deneye Denk Gelen Bir Türk ve Alperenlik Davranışı
![Çin’de Sosyal Deneye Denk Gelen Bir Türk ve Alperenlik Davranışı](https://i0.wp.com/blogaraci.com/wp-content/uploads/2018/11/blog-araci-com-1.jpg?fit=640%2C360&ssl=1)
Özünde öyle güzel bir milletiz’ki insanların canını yakmaya’da, yakılmasına’da gelemiyoruz. Milliyetçiliğimiz tartışılmaz, fakat buna benzer bir başka özelliğimiz daha var Alperenliğimiz. Alperenlik bir temsil makamı olduğunu bilerek yaşamak demek ve bizde bunu sonuna kadar gösteren bir milletiz.
Aşağıda paylaştığımız video’da Çin’de bir sosyal deney yapılıyor, aç ve evsiz olduğunu söyleyen, eski kıyafetler giymiş bir insan cafe’de yemek istiyor ve bunun ardından cafe’den kovuluyor. Olay anında arka masada oturan bir Türk ise konuya dahil olarak onun bir suçu olmadığını belirterek cafe müdürüne kovamayacağını söylüyor ve masasına davet ederek kendi yemeğini paylaşıyor. İşte o sosyal deney görüntüleri…
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR