CHP’li vekil Meclis’te çekiçle cep telefonunu kırdı

TBMM Genel Kurulunda, sosyal basın ayrıca internet haberciliğine ilişkin düzenlemeleri içeren Medya Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik …

CHP’li vekil Meclis’te çekiçle cep telefonunu kırdı

TBMM Genel Kurulunda, sosyal basın ayrıca internet haberciliğine ilişkin düzenlemeleri içeren Medya Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerine devam ediliyor.

Söz alan CHP’li Erbay, basın, sosyal basın ayrıca internet haberciliğine ilişkin düzenlemenin özellikle gençleri ilgilendirdiğini belirterek, “Buradan 2023 tarihinde Türkiye’nin kaderini belirleyecek 18-19-20 yaşında ilk defa oy kullanacak kardeşlerime seslenmek istiyorum; istediğiniz yere tatile gidemiyor, istediğiniz yemeği yiyemiyorsunuz, istediğiniz tableti, kıyafeti alamıyorsunuz. Bunun sebebi bu Ak Parti iktidarı ayrıca onun peşine takılan MHP’dir. Tek özgürlüğünüz var, o da cebinizdeki telefonlar. Eğer buradaki yasa Meclis’ten geçerse o telefonlarınızı bu şekilde kırıp atabilirsiniz.” diyerek beraberinde getirdiği çekiçle cep telefonunu kırdı.

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, milletin kürsüsünde bu tür hareketlerin kabul edilemeyeceğini söyleyerek, Erbay’a tepki gösterdi.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ise görüşmeler sırasında fiili bir durumun yaşandığını, Genel Kurul Salonu’na getirilen çekicin, bir başka niyetle de kullanılmasının mümkün olduğunu ifade etti.

Yapılan davranışın bir yaptırıma tabi tutulmaması halinde ilerleyen süreçte başkaca kesici ayrıca yaralayıcı materyallerin Genel Kurul Salonu’na sokulmasının mümkün olabileceğini dile getiren Akçay, TBMM Başkanvekili Haydar Akar’ın durama sessiz kalmasına tepki gösterdi.

TBMM Başkanvekili Haydar Akar ise Erbay’ın niyetinin kötü olmadığının herkes tarafınca müşahede edildiğini, ancak bu tür materyallerin Genel Kurul Salonu’na getirilmesinin doğru bir davranış olmadığını belirtti. Akar, bu tür davranışların tekrarı halinde ilgili disiplin maddelerini uygulayacağını söyledi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.