CHP’li Özel’den Gülşen Yorumu: ‘Maksadını Aşmış Bir Espri’

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, şarkıcı Gülşen’in imam hatiplerle ilgili sözlerine ilişkin ‘Maksadını aşmış bir espri. Çok rahatsız edici …

CHP’li Özel’den Gülşen Yorumu: ‘Maksadını Aşmış Bir Espri’

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, şarkıcı Gülşen’in imam hatiplerle ilgili sözlerine ilişkin ‘Maksadını aşmış bir espri. Çok rahatsız edici şekilde insanların kalbini kırdı. Hızlı bir şekilde telafi edileceğini ümit ediyoruz’ yorumunu yaptı.

Nisan ayında verdiği bir konserde ‘İmam hatipte okumuş, sapıklığı oradan geliyor’ sözleri tekrardan gündeme getirilen Gülşen gözaltına alındı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de düzenlediği medya toplantısında bu konu hakkında değerlendirmede bulundu. İmam hatiplerin CHP döneminde kurulduğunu hatırlatan Özel ‘İmam hatipler, diğer okullarımız gibi hepimizin bu memleketin evlatlarını yetiştiren, yasayla kurulmuş, CHP döneminde kurulmuş ayrıca dinin gereklerini insanlara doğru şekilde ayrıca devlet eliyle ayrıca denetimiyle öğretecekler yetiştirmek üzere kurulmuş okullar. Hiçbir okula yapılmaması gerektiği gibi bu okullarla ilgili de öyle bir espri de olsa şaka da olsa, tanımlama doğru değil. Nasıl bir açıklama yapıldı bilmiyorum ama mutlaka düzeltilecektir. Maksadını aşmış bir espri. Çok rahatsız edici şekilde insanların kalbini kırdı. Hızlı bir şekilde telafi edileceğini ümit ediyoruz. Biz de takip edeceğiz’ dedi.

CHP’li Özkoç: “Adaletiniz batsın”

CHP’nin diğer grup başkanvekili Engin Özkoç, Gülşen’in gözaltına alınmasına tepki gösterdi:

‘Hakaret edene dava açarsın yargı kararını verir, Şarkıcı Gülşen’e bir de gözaltı kararı çıkarmışlar.Katiller, teröristler, uyuşturucu kaçakçıları dışarıda geziyor ya da ülkeden kaçırılıyor, hakarete jet gözaltı. Adaletiniz batsın!’

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.