CHP Genel Başkanı Özgür Özel: “Partime Söz Verdim, Başarmak İçin Ne Gerekiyorsa Yapacağız”

İstanbul’da düzenlenen CHP İl Başkanları Buluşması’nda konuşan Genel Başkan Özgür Özel, 2024 Yerel Seçimleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Beşiktaş’ta bir otelde düzenlenen CHP İl Başkanları Buluşması’nda Genel Başkan Özgür Özel konuştu …

CHP Genel Başkanı Özgür Özel: “Partime Söz Verdim, Başarmak İçin Ne Gerekiyorsa Yapacağız”

İstanbul’da düzenlenen CHP İl Başkanları Buluşması’nda konuşan Genel Başkan Özgür Özel, 2024 Yerel Seçimleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Beşiktaş’ta bir otelde düzenlenen CHP İl Başkanları Buluşması’nda Genel Başkan Özgür Özel konuştu.

Özel, yaklaşan Yerel Seçim hakkında, “Üç büyükşehir belediye başkan adayımız dışında kimseye verdiğimiz bir söz yok. Yerel seçimlerde başarılı olmak için ne gerekiyorsa onu yapacağız” ifadelerini kullandı.

Yerel Seçim öncesi memnuniyet anketlerine başlayacaklarını belirten Özgür Özel, “Vatandaşın gönlünde olan, partisini ileriye taşımış olan, seçildiğinde yaptığı işlerle ileride olan bütün belediye başkanlarımız bizim de gönlümüzde” şeklinde konuştu.

Özgür Özel: ‘Bu süreçte memnuniyet anketlerimizi Pazartesi gününden itibaren anketörler sahada olacak şekilde başlatıyoruz. Ürettikleri sonuçlar hem elektronik ortamda hem yapay zeka marifetiyle, istatistik biliminin en ileri teknikleriyle farklı bir alanda denetlenerek en doğru ölçme değerlendirmelerle bizde olan belediyelerin memnuniyet anketini yapacağız’

Yerelde aday belirlemek için ön seçimin şart olduğunu belirten CHP Genel Başkanı, “Aday teke indirilirken bir irade kullanılacaksa sizde, aday belirlenirken doğru yöntem ön seçim diyorsanız sizinle olacak. Örgütümüzün gözetiminde, sonuçlarına uyacağımız, örgüt gözetiminde ön seçimden bir adım geri atmadık, atmayacağız” dedi.

AK Parti’nin hazırladığı “Yeni Anayasa” için Özel, “Anayasa ‘her doğan’ için yapılmalıdır, ‘Erdoğan’ için değil”

Özgür Özel anayasa hakkında, ‘Türkiye’nin bir anayasa sorunu vardır. Türkiye’nin sivil bir anayasa sorunu vardır. Ama Türkiye’nin bir anayasa yapma iradesi sorunu da vardır. Erdoğan için yapılan bir anayasanın birkaç yıl içinde nasıl Erdoğan için de yetersiz, Erdoğan’ın kendi taleplerine, niyetlerine  ve gözü dönmüş yetki taleplerine yetersiz kaldığı ortadadır’ şeklinde konuştu.

Özgür Özel: “Cumhur İttifakı’nın mutfağında hazırlanmış bir anayasaya dahil olmayacağız”

Özgür Özel konuşmasının devamında, ‘Biz bütün toplumu kapsayan, herkesi kucaklayan, temel hak ve özgürlükleri genişleten, Türkiye’yi bir hukuk devleti, Anayasa Mahkemesi’ni anayasanın bugünkü halinde de yazdığı gibi kararları tüm kuvvetler açısından bağlayıcı bir anayasal devlet haline getiren, kadını, engelliyi, yoksulu, güvencesizi, çevreyi koruyan ve bunu anayasal güvencelerini net yazan evrensel ölçütlerde özgürlükçü anayasa için biz her zaman var olduk ve var olmaya devam edeceğiz’ cümlelerini kurdu.

Buluşmaya ev sahipliği yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da konuştu. Birlik ve beraberlik mesajı veren İmamoğlu, “Bizi birbirimizle kavga ettirmek isteyenlere karşı mutlaka ve mutlaka dayanıklı, donanımlı ve tedbirli bireyler olmak zorundayız” dedi.

“Bizi baskıyla, cezayla yıldırmaya çalışanlar olacaktır” diyen İmamoğlu, “Buna asla boyun eğmeyeceğiz. Yalan, iftira, kara propaganda gibi hususlar ne bizi birbirimizden uzaklaştırabilir ne de ayrıştırabilir” ifadelerini kullandı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.