Ceylanpınar’da Polis Oğlunu Kaybeden Baba: ‘AKP Reddediyor, Kafam Böcekleniyor’

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde 22 Temmuz 2015’te polis memurları Feyyaz Yumuşak ayrıca Okan Uçar evlerinde öldürüldü. O dönem bu suikastler …

Ceylanpınar’da Polis Oğlunu Kaybeden Baba: ‘AKP Reddediyor, Kafam Böcekleniyor’

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde 22 Temmuz 2015’te polis memurları Feyyaz Yumuşak ayrıca Okan Uçar evlerinde öldürüldü. O dönem bu suikastler ‘çözüm süreci’nin noktalanmasına sebep olmuştu. Şehit polisin babası Mustafa Yumuşak aradan geçen 7 yılda oğlunun katillerinin bulunamasına öfkeli. 

Yumuşak, ‘Araştırma önergesi vermişler Meclis’e. O da MHP ayrıca AK Parti’nin oylarıyla reddedildi. İnsanın aklına türlü türlü şeyler geliyor. Niye bundan gocunuyorlar? Bu, devletin polisi. Bu yapılan, devlete yapılıyor. Benim kafam böcekleniyor’ dedi. 

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde 22 Temmuz 2015 yılında polis memurları Feyyaz Yumuşak ayrıca Okan Uçar evlerinde ölü bulundu. Bu suikastların ardından o dönem “Çözüm süreci” olarak adlandırılan hükümet politikasına son verildi. 

Polislerin ölümü ile ilgili davada yargılanan dokuz sanık beraat etti. Dosya, halen Yargıtay incelemesinde.

Kırşehirli polis memuru Yumuşak’ın babası Mustafa Yumuşak, suikastın yıldönümü öncesinde ANKA Haber Ajansı’na konuştu.

“Adalet yok”

Adalet arayışlarının sürdüğünü belirten baba Yumuşak, şunları söyledi:

“İlgilenen olmadı. Araştırma önergesi vermişler Meclis’e. O da MHP ayrıca AK Parti’nin oylarıyla reddedildi. İnsanın aklına türlü türlü şeyler geliyor. Niye bundan gocunuyorlar. Araştırma önergesinden niye gocunuyorlar. Bu devletin polisi. Bu yapılan devlete yapılıyor. Benim kafam böcekleniyor. Araştırılsın deniyor, yok. Bir sonuç çıkmadı. Allah belalarını versin. Her kim yaptı, kimin parmağı varsa. Kimin kanlı eli varsa. Kim olursa olsun Allah bin türlü belasını versin.”

Baba Yumuşak dosyada yargılananların “tetikçi” değil “yardım ayrıca yataklık yapanlar” olduğunu dile getirerek; “Ne verdiler sonuç? Delil yetersizliğinden serbest bırakılmış oldu” dedi.

Türkiye’de adaletin olmadığını söyleyen Yumuşak ‘Birinci hedefimiz bir an önce onların bulunup Türk adaletinde cezasını çekmesi. Çok uğraştım, çok çırpımdım. Kimseye bir laf anlatamadım” diye konuştu.

Ne olmuştu?

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 20 Temmuz 2015 yılında IŞİD’in gerçekleştirdiği canlı bomba saldırısında 33 kişinin yaşamını yitirmesinden iki gün sonra, 22 Temmuz 2015’te bu kez Ceylanpınar ilçesinde polis memurları Feyyaz Yumuşak ayrıca Okan Uçar evlerinde silahla öldürülmüş olarak bulundular. Bu ölümlerle ilgili olarak PKK terör örgütünden ‘ ‘Apocu fedai timi’, bizden bağımsız, yerel bir güç’ açıklaması yapılmıştı.

Şanlıurfa 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 4’ü tutuklu 9 sanıklı davada, 1 Mart 2018 tarihli karar duruşmasında iki polisin ölümüne ilişkin bütün sanıkların beraatına karar verilmişti. Polislerin ölümü faili meçhul olarak kaldı. 

Davaya bakan hakim Nurettin Bulut, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından tutuklanmıştı. Avukat Akay, ve ihbarı yapanların FETÖ kapsamında arandığını ayrıca tutuklandığını belirterek, konunun araştırılmasını istemişti.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.