Cebi Delik Vatandaş ve Zamlar!

23.03.2021
Cebi Delik Vatandaş ve Zamlar!

Hemen hemen her gün haberlere konu olan ekonomi , bizim gözümüzden ne durumda? Esnafın, öğrencinin, çiftçinin, işçinin beklentileri neler?

Her gün ardı ardına gelen zamlar. Bu zamlara rağmen hayat mücadelesi veren milyonlarca aile, genç. Konunun sürekli anlamakta zorlandığımız ekonomi terimlerine  bağlanması. Tabi en son canımızı yakan virüs belası. Birçok insanın işten çıkarılması. Kimlerin ücretlerini alamaması.

Zaten iş bulmakta zorlanan gençlerin emeklerinin söndürülmesi. Haksız rekabet.  Yazılacak o kadar çok şey var ki. Markete gidip bir ürünün en uygun fiyatlı olanını aramak.  Neden kimse dur demiyor yada neden gerçekçi çözümler yok ? Vatandaş kime soracak bu pahalı hayatın sebebini? Marketten aldığım bir tavuğa on gün içinde üç kere birer TL’lik zam gelmesini kim açıklayacak?

Sorsanız çok halden yok maldan… Çünkü vatandaş o ürünü almak zorunda. Çocuğunun karnını doyurmak zorunda. Yaşamak zorunda. Aldığı maaşı zaruri ihtiyaçlarına harcayıp, geride beş kuruşsuz sanki başka hiç bir ihtiyacı yokmuş gibi gelecek ayı beklemek zorunda.

Yani kısacası başta dediğim gibi vatandaşın cebi delik. Vatandaş , emek hırsızlığını ve sömürüsünü çekmek zorunda… Çünkü vatandaş yaşamak zorunda!!

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.