ÇAYKUR’un 300 Kişilik İş İlanına 35 Binden Fazla Başvuru Yapıldı

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) 2021 yılından itibaren 6 çay fabrikasında mevsimlik çalışmak üzere işçi alacağını açıkladı. 300 kişilik …

ÇAYKUR’un 300 Kişilik İş İlanına 35 Binden Fazla Başvuru Yapıldı

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) 2021 yılından itibaren 6 çay fabrikasında mevsimlik çalışmak üzere işçi alacağını açıkladı. 300 kişilik iş ilanına 35 binden fazla kişi başvurdu.

Bugün Rize Yeni Şehir Kapalı Spor Salonu’da kura çekilerek 300 işçi seçildi. Yeni tip korona virüs önlemleri kapsamında İŞKUR üzerinden başvuran adaylar salona alınmadı. Çalışacak olan adaylar noter kurası ile canlı yayında belirlendi.

ÇAYKUR Personel Daire Başkanı Kamil İpek çalışacakların 18 ile 50 yaş arasında ve ilköğretim mezunu olmak zorunda olduğunu vurguladı ve “2021 yılında istihdam edilmek üzere 300 geçici işçi alımını bugün noter kurası ile gerçekleştirdik. Teşekkülümüze bağlı Trabzon, Artvin, Giresun ve Rize illerinde toplam 46 yaş çay fabrikasında, bazı fabrikalarda 5 bazı fabrikalarda ise 10 kişi olmak üzere geçici işçi alacağız. Yedek isim listesi tespiti yapacağız. 18 yaş ile 50 yaş arası, beden işçisi olması noktasında kural belirlendi. Öğretim şartı olarak ise ilköğretim olarak belirlendi. İlköğretimin üzerindeki tüm öğrenimler ayrım yapılmaksızın dikkate alındı” dedi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.