Cape Town’a İlerleyen Türk Denizcileri Kaçıran Korsanlarla Temas Kuruldu

Gine Körfezi’nde 15 Türk denizciyi kaçıran korsanlarla ilk temasın kurulduğu bildirildi. 15 mürettebatın tamamının sağlık durumlarının iyi …

Cape Town’a İlerleyen Türk Denizcileri Kaçıran Korsanlarla Temas Kuruldu

Gine Körfezi’nde 15 Türk denizciyi kaçıran korsanlarla ilk temasın kurulduğu bildirildi. 15 mürettebatın tamamının sağlık durumlarının iyi olduğu ve yara almadıkları belirtildi.


CNN Türk’ün aktardığı habere göre korsanlar şirketin Almanya’nın Hamburg kentindeki ofisini aradı. Korsanların tüm mürettebatın isimlerini söylediği ve hepsinin iyi olduğuna dair kanıt sundukları öğrenildi. Geminin teknik işletmesinden sorumlu Boden Denizcilik’ten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Boden Denizcilik, 23 Ocak 2021 tarihinde Sao Tome açıklarında kaçırılan konteyner gemisi MOZART’ın mürettebat üyeleriyle iletişim kurmuştur. Bu kapsamda 15 mürettebatın tamamının sağlık durumlarının iyi, yara almamış ve birlikte olduğu bilgisi elde edilmiştir.

Boden ve Borealis Denizcilik, mürettebatının ve mürettebat ailelerinin güvenlik ve sağlığının korunması için konu ile ilgili ek bir yorumda bulunmayacaktır.”

Ne olmuştu?

Nijerya’nın Lagos kentinden Güney Afrika’nın Cape Town kentine ilerleyen Liberya bayraklı gemideki 19 kişilik mürettebattan 15’i korsanlarca kaçırılmış, Azerbaycanlı bir kişi ise öldürülmüştü.

ETİKETLER: Cape Town, Denizci, Korsanlar, Türk
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.