Candaş Tolga Işık’tan Ogün Samast’ın Tahliyesine Sert Tepki: ”Yazıklar Olsun…”

AGOS Gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’i 19 Ocak 2007’de gazete binasının önünde düzenlediği silahlı saldırıda öldüren Ogün Samast, dün akşam saatlerinde tahliye edildi. Karara ilişkin tepkiler çığ gibi büyürken, bir tepki de gazeteci …

Candaş Tolga Işık’tan Ogün Samast’ın Tahliyesine Sert Tepki: ”Yazıklar Olsun…”

AGOS Gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’i 19 Ocak 2007’de gazete binasının önünde düzenlediği silahlı saldırıda öldüren Ogün Samast, dün akşam saatlerinde tahliye edildi. Karara ilişkin tepkiler çığ gibi büyürken, bir tepki de gazeteci Candaş Tolga Işık’tan geldi.

Geçtiğimiz Ocak ayında HDP’nin Hrant Dink cinayetinin aydınlatılması için hazırladığı araştırma önergesi AK Parti ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedilmişti. 

Araştırılmaması istenilen dosyanın baş şüphelisinin dün akşam saatlerinde tahliye edilmesi dikkat çekti. Karar, ülke gündemine bomba gibi düşerken, duyan herkesin şok olduğu karara tepkiler gelmeye devam ediyor.

Agos Gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, 19 Ocak 2007’de gazete binası önünde o dönem 17 yaşında olan Ogün Samast tarafından düzenlenen suikast sonucu yaşamını yitirmişti. 2007 yılından itibaren olayın perde arkası sistematik bir şekilde karanlık hale getirildi.

Gazeteci Candaş Tolga Işık, Agos Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in katili Ogün Samast için verilen tahliye kararına, “Adaletten, hukuktan, yargıdan filan kimse bahsetmesin. Yazıklar olsun..” diyerek sert tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Gazeteci Candaş Tolga Işık, ”Bırak gazeteciyi, bir ülkede sokak ortasında yürüyen bir insanı güpegündüz ensesinden vurarak katleden herif sadece 16 yıl sonra elini kolunu sallayarak sokaklarda dolaşabiliyorsa o ülkede adaletten, hukuktan, yargıdan filan kimse bahsetmesin. Yazıklar olsun…” diye yazdı.

İşte o paylaşım:

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.