Çalışanlara Flaş Mesai Kararı!

Çalışanlara Flaş Mesai Kararı!

Geçtiğimiz mart ayından beri Covid-19 salgını ile mücadele eden ülkemizde, her geçen gün vaka sayılarının artmasıyla yeni kararlar alınmaya devam ediyor. İzmir’de alınan Covid-19 tedbirleri kapsamında, organize sanayi bölgeleri (OSB), küçük sanayi siteleri ve sanayi kuruluşlarında mesainin 07.00’de başlayacağı açıklandı.

İzmir Valiliği, salgın önlemleri kapsamında İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı yeni kararları açıkladı. Valilikten yapılan açıklamada, “16 Kasım’dan itibaren olmak üzere OSB, küçük sanayi siteleri ve sanayi kuruluşları için 07.00-16.00 olarak düzenlenerek kademeli mesai uygulamasına geçildi. Söz konusu bölge, site ve kuruluşlarda faaliyet gösteren firmalar için mesai saati başlangıcının 07.00 olması kaydıyla fazla mesai veya vardiyalı çalışma yapmak isteyen firmaların mesai bitiş saatlerini belirleme yetkisi kendi takdirlerine bırakıldı” ifadelerine yer verildi.

SEFER SAATLERİNDE DEĞİŞİKLİK

Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma ve ulaşım hizmetlerinde yeni planlamaya gittiğini açıkladı. Açıklamada toplu taşıma ve ulaşım hizmetlerinin sefer saat ve sıklıklarının kademeli mesai uygulaması doğrultusunda planlanacağı belirtildi.

FATURALARA 3 AY ERTELEME

Depremde evleri yıkılan, evleri az hasarlı, orta hasarlı ve ağır hasarlı olanlara ait elektrik, su, doğal gaz, telefon ve internet faturası borçları nedeni ile üç ay süreyle hizmet sonlandırma ve kesinti işleminin uygulanmayacağı ifade edildi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.