Çad’da Seks Kasedi Skandalı! İstifalar Peş Peşe Geldi

Orta Afrika ülkelerinden Çad, seks kasedi skandalıyla sarsıldı. Farklı kişilerle görüntüleri yayılan Savunma Bakanı Davud Yaya Brahim ve Hükümet Sekreteri Haliki Choua Mahamat istifa etti. Çad Başbakanı tarafından ikilinin istifaları kabul edildi …

Çad’da Seks Kasedi Skandalı! İstifalar Peş Peşe Geldi

Orta Afrika ülkelerinden Çad, seks kasedi skandalıyla sarsıldı. Farklı kişilerle görüntüleri yayılan Savunma Bakanı Davud Yaya Brahim ve Hükümet Sekreteri Haliki Choua Mahamat istifa etti. Çad Başbakanı tarafından ikilinin istifaları kabul edildi. Olayda adı geçen iki kadının ise göz altına alındığı iddia edildi.

Çad Savunma Bakanı Davud Yaya Brahim yayılan kasetlerden sonra istifasını verdi. Olayla ilgili henüz bir açıklamada bulunmadı.

Yayılan kasetlerde görüntüleri bulunan Çad Hükümet Sekreteri Haliki Choua Mahamat’ın da istifası kabul edildi.

Hükümet Sekreteri Mahamat Tchadinfos Gazetesi’ne verdiği demeçte, Çad halkına saygı duyduğu ve bulunduğu makamın güvenilirliğine zarar vermek istemediği için istifa ettiğini söyledi.

Haliki Choua Mahamat, dijital çağda insanların mahremiyetine saygı duyulması gerektiğini ve bu konuda saygı beklediğini belirtti. Tchadinfos Gazetesi ise yayılan görüntülerin Mahamat ve eşine ait olduğu iddiasında bulundu.

Çad yerel basını, Savunma Bakanı Brahim’in başta skandalı örtbas etmeye çalıştığını iddia etti. Olayla alakası olduğu düşünülen kadınların ortadan kabolmasında Brahim’in parmağı olduğu da iddialar arasında.

Çad’da yapılan bazı haberlerde ise olaya karışan kadınların Çad Ulusal Güvenlik Ajansı tarafından gözaltına alındığı öne sürüldü.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.