Bursa’daki 5.1 Büyüklüğündeki Depremi Telefona Gelen Bildirim Önceden Uyardı

Marmara Denizi’nde Gemlik Körfezi’nde 5,1 ve 4.5 büyüklüğünde depremler meydana geldi. Depremden bir vatandaş telefonuna gelen bildirim sayesinde kurtuldu. İşte detaylar… Türkiye deprem gerçeği ile bir kez daha yüzleşti. AFAD, merkez üssü Marmara …

Bursa’daki 5.1 Büyüklüğündeki Depremi Telefona Gelen Bildirim Önceden Uyardı

Marmara Denizi’nde Gemlik Körfezi’nde 5,1 ve 4.5 büyüklüğünde depremler meydana geldi. Depremden bir vatandaş telefonuna gelen bildirim sayesinde kurtuldu. İşte detaylar…

Türkiye deprem gerçeği ile bir kez daha yüzleşti. AFAD, merkez üssü Marmara Denizi Gemlik Körfezi olan 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi.

Saat 10.42’de gerçekleşen depremin derinliği 8.98 olarak açıklandı. Kandilli Rasathanesi ise depremin merkez üssünü Bursa olarak açıkladı. Derinlik ise 5.4 kilometre olarak ölçüldü.

Depremden sonra sosyal medya Bursa’daki vatandaşların can sağlığından haber almak üzere kullanıldı. Bir vatandaşın deprem nasıl kurtulduğunu açıkladığı tweet’i dikkat çekti.

Telefonuna, depremden saniyeler önce gelen bildirim sayesinde depremden kurtulduğunu anlatan kullanıcı özel bir uygulama kullanmadığını söyledi.

Android telefonundan gelen bildirimi de paylaşan kullanıcı, deprem uyarı sistemlerinin ne kadar mühim olduğunu bir kez daha gösterdi.

İşte telefona gelen bildirimin ekran görüntüsü.

“Andorid telefona bildirim geldi. 2 saniye sonra deprem oldu!”

Başkaları da benzer bildirimi aldıklarını paylaştı👇🏻

👇🏻

👇🏻

👇🏻

👇🏻

👇🏻

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.