Bulutlara Selam Olsun Sevgilim! Belki Gelirsin

Bulutlara Selam Olsun Sevgilim! Belki Gelirsin

İçimdeki acılar git gide büyüyor gibi sevgilim. Şüphesiz senin yokluğun ağır basıyor kalbime. Bir türkü tutturdum dilime hep seni söylüyorum , belki gelirsin diye.

Anlayamadığım o kadar çok şey var ki, inan hepsini seçerek yazıyorum. Bankta otururken bana bir gülüşün vardı hani, şöyle yandan bir sırıtma şekli. O an o kadar muazzamdı ki. Hayatımda ki bir insanın gülüşünden etkileneceğimi nerden bilebilirdim ki.

Kuşları gökyüzüne saldım haberin olsun. Bir parça huzur değil bin parça olan kalbimi geri getirsinler diye, benim için uçuyorlar. Ağlamak için bir omuzun ihtiyaçlığını şuan bir yastık üstleniyor. Sesimi kimse duymasın diye de dişlerimin arasında adını paramparça ediyorum. Bize kıyılan bir söze, bu denli gidilmesi içimi paramparça etti bil istedim.

Bugün dördüncü gün. Yine bir yanım eksik yine bir yanım yoksunluk için de. Nedenini soruyorlar, ne anlatabilirim ki? İçimdeki acıları parmaklarıma damlıyor ama kanatıcam diye çok korkuyorum. Ayrılık şarkıları için erken deyip duruyorum.

Bir şarkı fısıldar kulağıma….

Dünyanın bin nasihatına bedel gibi. Duygularıma tercüman gibi.  Acı dolu gözlerime acır gibi, bir şarkı fısıldar kulağıma… Kafamın bu denli karışık oluşu, ellerimin bu denli sana bağlı kalışı ne içindir.

Şimdi kulağıma bir sen fısıldar ve şöyle der; bir gün bu dünya bitecek, hikayenin tamamlanması için bir herkes bir araya gelecek, işte beni o zaman bekle…

Bugün dört gün oldu sevgili, iki sene dört gün. Gökyüzü bana senden selam borçlu. Senin kahkahaların, senin güzelliğini borçlu. Kabul etmek istemiyorum. Ama gerçekte fazla gerçek. Elbet gelicem. Sarılıcam. Öpücem. Ve hiç senden gitmeyeceğim. Bu hikayenin devamı var, ve o devam hikayesi elbet bir gün olucak.

Bugün en sevdiğin türk kahvesinin yanında en sevdiğin tatlıyı yaptım. Ve dedin ki “ off sevgilim , yine beni bulutlara götürüyorsun” . evet sanırım bu sefer abartmış olamalıyım ki seni bulutlarla erken tanıştırmış oldum.

Bakma böyle olduğuma, kaç takvim yırtıldı, sayfa sayfa adını görebilmek için , kaç sayfa yırtıldı. Merak etme bunlar çok sevmekten ama diyememektendi. Şimdi söyleyebilirim.

Ben benim olmayan bir güneşi sevdim. Saçları dalgaların arasında bana göz kırpar nitelikteydi. Ben benim olmayan bir baharı sevdim. Gözlerindeki dört mevsimi içimde yaşatanı sevdim. Ben benim olmayanı sevdim sevgilim. Ve sen hakkettiğin yerde beni bekliyorsun. Az kaldı seni seviyorum. Bugün bana bulutlardan haber göndermeyi unutma.

ETİKETLER: Aşk, Ayrılık, Kalp, Sevgi, Sevgili
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.