Bulaşıcı / Salgın Hastalık ve Virüs Konulu 10 Film Önerisi

Bulaşıcı / Salgın Hastalık ve Virüs Konulu 10 Film Önerisi

Geçmişten günümüze baktığımızda veba gibi, kolera gibi, SARS gibi, ve diğer çeşitli salgınların sayısız fazla can aldığını biliyoruz. Önümüzdeki zamanlarda da insanların en büyük korkuları arasında yer edineceğini söylesek yanlış olmaz. Filmlerde bulaşıcı hastalık ve virüs konuları da bahsettiğimiz sebeplerden ötürü oldukça yoğun ilgi görüyor. Dolayısıyla bu film önerileri listemizde sizlere salgın filmlerini derledik, umarım beğenirsiniz.

1. Contagion (Salgın) – 2011

2011 yapımı olan “Salgın” filmi Öksüren bir kadının sesiyle başlıyor. Bir aydan kısa bir sürede dünya çapında en az 26 Milyon insanı öldüren bir salgında, tüm dünyaya virüsün nasıl hızla yayıldığı konu ediliyor. Coronavirüs döneminde ise Google’da en çok aranan filmlerin arasında yer alıyor. Filmde, Yarasa meyveyi yere düşürür ve bir domuz yavrusu onu yer, Domuz daha sonra pazar satıcısına satılır ve kesilen domuzlar Hong Kong’taki bir kumarhane restoranına satılır. Şef, Emhoff’la el sıkışmadan önce domuz eti hazırlar ve salgını başlatır. Tek solukta izlenecek bir film.

2. Outbreak (Salgın) – 1995

En iyi Salgın filmleri arasında sürükleyici olan bir diğer film ise Ebola benzeri bir salgını konu alan 1995 yapımı film. Küçük bir Amerikan kasabasında yeni bir viral hastalık ortaya çıktığında, bilim adamları hastalığın yayılmasını durdurmak için zamanla yarışır. Ne yazık ki, bir taraftan virüsü bir biyolojik silah için isteyen ve bir tedaviyi önlemeye kararlı olan hırslı bir ordu generaliyle de uğraşmak zorundadırlar.

3. 28 Days Later (28 Gün sonra) – 2002

Danny Boyle tarafından yönetilen 2002 yapımı kıyamet sonrası korku filmi. Alex Garland’ın senaryosunu yazdığı filmde, oldukça bulaşıcı bir virüsün kaza sonucu salınmasının ardından toplumun çöküşünü anlatıyor.

4. Carriers (Veba) – 2009

Ölümcül bir salgın insan nüfusunun çoğunu öldürdükten ve sivil düzen bozulduktan sonra, dört genç yetişkin, hastalıktan uzak bir sığınak aramak için çalıntı bir Mercedes ile otoyola çıkıyor. Evde izlenebilecek en iyi salgın filmleri arasında yer alan Veba tek solukta izlenebilecek bir film.

5. 12 Monkeys (12 Maymun) – 1995

Terry Gilliam’ın bilim kurgu klasiği yıldızları Bruce Willis, insanlığı neredeyse yok eden küresel bir salgının kökenini belirlemek için 1990’lara gönderilen bir zaman yolcusudur. Dünya’ya vardığında ise, Dünya nüfusunun büyük bir çoğunluğunu yok etmekte olan yeni başlayan veba hakkında bilgi toplaması gerekir.

6. Quarantine (Karantina) – 2008

2008 yapımı olan bu film, bir muhabirin ve kamera ekibinin, gece çalışan itfaiyeciler hakkında bir hikaye yapmak için yola çıkmalarını konu ediniyor. Ancak, bir imdat çağrısı, onları bazı sakinler tarafından çığlıkların bildirildiği bir apartmana doğru götürdükten sonra ürpertici bir hal alıyor.

7. World War Z (Dünyalar Savaşı Z) – 2013

Tek bir ısırıktan yayılan ölümcül bir virüs insanları vahşi bir şeye dönüştürüyor. Salgın insanları tehdit ederken, enfeksiyonun kaynağını ve yayılmasını engellemenin bir yolunu bulmak için Dünya çapında bir araştırmaya öncülük ediyor.

8. Flu (Nezle) – 2013

Bundang genelinde, orman yangını gibi yayılan, Seul Metropolünün nüfusunu tehdit eden ölümcül bir kuş gribi virüsüyle ilgili en iyi salgın filmleri arasında yerini alıyor.

9. Cabin Fever (Dehşetin Gözleri) -2002

Eli Roth’un ilk yönetmenlik denemesi olan bu film, bir kamp gezisi sırasında et yeme virüsüne yakalanan bir grup üniversite mezununu konu alıyor.

10. Blindness (Körlük) – 2008

José Saramago’nun Portekiz romanından uyarlanan 2008 yapımı olan bu film, insanları kör eden bir Pandemiyi konu alıyor. Salgın filmleri önerileri listemizin en iyilerinden birisi olan bu filmi mutlaka izlemenizi öneriyorum.

En iyi salgın film önerileri 2021 listemizin sonuna geldik, umarım bu güncel film önerileri listemizi beğenmişsinizdir.  Ayrıca, izlediğiniz filmler varsa bunlar hakkındaki yorumlarınızı aşağıya bırakarak diğer okurlarımıza önerilerde bulunabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.