Böyle Bir Bilim Kurgu Dizisi İzlemediniz! Fringe

Böyle Bir Bilim Kurgu Dizisi İzlemediniz! Fringe

Hepimiz bilim kurguyu severek izleriz. Bazıları kurgu konusunda zayıftır, bazılarında mantık hataları vardır. Şimdi bilim kurgu izleyenlerin aşık olacağı bir dizi önereceğim. Fringe.

İçerisinde dram, fantastik, gerilim ve bolca bilim kurgu barındıran bu dizi 2008 ve 2013 yılları arasında çekilmiştir. 5 sezon ve her sezon 22-23 bölümdür. Hikayesi ve kurgularıyla sizi dizinin içine hemen alacaktır.

Dizide ilk başta bir uçağın içindeki tüm yolcular ve mürettebatın kimyasal saldırıya maruz bırakılması sonucu iniş yaptığı öğrenilir. Bu olayı araştırmak için FBI ajanı Olivia Dunham ve John Scott görevlendirilir. Bu olayların ardı arkası kesilmez. Akıl almaz olaylar devam etmeye başlayınca yardım etmesi için birisini ararlar ve bu Walter Bishop olur. Kendisi çok iyi bir bilim adamıdır ve olayları hemen çözmeye başlar. Bu sırada oğlu Peter Bishop ona yardımcı olur.

Dizi ortalara doğru daha karmaşık bir hale gelir ve kurguda daha ne kadar ileri gidebilirler diye düşünebilirsiniz. Olaylar birbirinden bağımsız ve sürükleyicilik açısından diğer dizilerin aksine benden tam puan almıştır. Dizi başlarken veya geçişlerde çeşitli semboller yer almıştır. Çok dikkatli bakarsanız her bölüm o sembolle alakalı bir şey içerir. Sembollerin aslında ne olduğu ne anlam ifade ettiği dizi içerisinde çokça yer almaktadır.

FBI ajanı Olivia, bilim insanı Walter ve oğlu Peter’den oluşan bir fringe ekibi kurulur. Gözcüler, paralel evren, köprü ve iki dünya oluşumu gibi olaylar sizin de ilginizi çekecektir.

Size keyifli seyirler dilerim…

ETİKETLER: bilim kurgu, Dizi, Fringe, Gerilim
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.