Bitcoin’i Türk Lirasına Nasıl Çevirebilirim?

Bitcoin’i Türk Lirasına Nasıl Çevirebilirim?

Bitcoini Türk Lirasına çevirmek: Son senelerde giderek çoğalan kullanımı ile fenomen hale gelen Bitcoin, Türkiye’de de kullanıcı sayısını yükseltmesinin neticesinde akıllara Bitcoin’i Türk Lirasına nasıl çevirebilirim? Sorusunu getirmiştir.

Pek çok kullanıcı sahibi olduğu kripto değer ve eder ölçüsünü Türk lirasına nasıl dönüştürebileceği konusunu merak ediyor ve bu konuyu bir hayli derin bir şekilde araştırıyor. O halde Bitcoin değer ve eder ölçüsünün Türk Lirasına nasıl çevrilebileceğini ve bu çevirme işleminde hangi yöntemlerin kullanılabileceğini açıklamaya başlayalım.

Bitcoin Çevrim Adresleri

İnternet üstünde etkinliklerine devam etmekte olan pek çok kripto para çevirim adresi, kripto para maliklerine pek çok para birimi üstünden bitcoin change yani bitcoin dönüşümü yapma fırsatı sunuyor. Bunun için kripto para borsaları içeriğimize göz atabilirsiniz.

Çevirim adresleri üstünden para aktarımı yapmanın pek çok artısı bulunur:

  • Aracılık eden kimseye bırakılan yüzdelik olmaksızın Bitcoin para biriminden Türk Lirasına çevirim yapma olanağı sunuluyor.
  • Resmi ve emniyetli bir biçimde, sadece Bitcoin identification number (kullanıcı numarası) paylaşımı yaparak muamelâtlar tamamlanabiliyor.
  • Türk Lirası ilk sırada olmak üzere  Ruble, Dolar, Euro, Yen, Sterlin benzeri çok sayıda para birimine dönüştürerek kripto para tutarı nakde çevrilebilir.

Bununla beraber kripto para, adresler üstünden kredi kartına çekim talebinde bulunularak çevrimiçi alışverişlerde de kolayca kullanılabilir. Dünyada ve ülkemizde pek çok çevirim adresi bulunur. İnternet üstünde pozitif değerlendirmeler almış çevirim adresleri üstünden işlemler tamamlanabilir.

Resmi Gösterge Paneli Müşterekleri

İstatistikler hesaba katılırsa 38 bin gösterge paneli noktasında, pek çok para birimi içerisinde aktüel biçimde çevirim yapılabiliyor. 2017 senesi itibarıyla Bitcoin para birimi benzeri en çok kullanılmakta olan kripto para birimlerinin de çevirim dizelgesine ilave edildiği Gösterge Paneli müşterekleri, kripto para maliklerine tutarları kadar ulusal para birimine ya da  Türk Lirası‘na çevirim işlemi yapma olanağı sunuyor.

İstanbul’da 2 bin adet gösterge paneli noktası bulunduğu bilinirken, web sitesi üstünden de basitçe çevirim talebi verilebiliyor. Gösterge Paneli üstünden gerçekleştirilen para çevirim muamelâtlarından, %2 simsariye ücreti talep ediliyor.

Banka Çevrim Muamelâtları

Günümüz itibariyle birçok para birimini bünyesinde bulunduran banka firmaları, 2020 senesinde kripto para asıllı para birimlerini de değerlendirmeye başlamıştır. Şu an birçok bankada bulunabilecek kripto para çevirim servisiyle yüksek olmayan bir işte, bir satışta aracılık eden kimseye bırakılan yüzdelik karşılığında kripto paralar, Türk Lirasına çevrilebilir. Buna mukabil banka tasdikli hesap belgesi numunesi de temin edilerek, onaylı dokümanlar ve giderlerde kullanılabilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.