Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Bir Zamanlar Prens Charles’in Yasak Aşkı Olarak Anılan Yeni Kraliçe Camilla’nın Hayatına Dair Her Şey!

İngiltere’nin en uzun süre tahtta kalan hükümdarı Kraliçe 2. Elizabeth 96 yaşında hayatını kaybetti. Kraliçenin hayatını kaybetmesinin ardından …

Bir Zamanlar Prens Charles’in Yasak Aşkı Olarak Anılan Yeni Kraliçe Camilla’nın Hayatına Dair Her Şey!

İngiltere’nin en uzun süre tahtta kalan hükümdarı Kraliçe 2. Elizabeth 96 yaşında hayatını kaybetti. Kraliçenin hayatını kaybetmesinin ardından en büyük oğlu eski Galler Prensi Charles, İngiltere’nin yeni kralı ayrıca devlet başkanı oldu. Charles’in eşi Camilla ise otomatik olarak Kraliçe unvanını alıyor. Peki İngiltere’nin yeni kraliçesi Camilla kimdir? Gelin Camilla’nın hayatına dair tüm detaylara birlikte bakalım.

Asıl adı Camilla Rosemary Mountbatten-Windsor olan yeni İngiltere Kraliçesi Camilla, 17 Temmuz 1947’de üst sınıf bir aileye doğmuştur.

Çocukluk dönemini Sussex’de geçiren Camilla Dumbrells’de ardından Queen’s Gate School’da eğitim görmüş ayrıca devamında İsviçre ayrıca Fransa’da yüksek eğitim almıştır. Ailenin üç çocuğundan en büyüğü olan Camilla’nın babası Binbaşı Bruce Shand, Doğu Sussex’in Lord yardımcısı ayrıca annesi Rosalind ise aristokrat ayrıca varlıklı Cubitt ailesinden gelmiştir.

Aldığı eğitimlerin arından Londra’ya tekrar dönen Camilla kısa süre bir dekorasyon firmasında resepsiyonist olarak çalışmış.

17 yaşındayken Kraliyet Muhafızı olan Andrew Parker Bowles’le tanışan Camilla Bowlws’le 7 yıl flört etmiş fakat çok kez aldatılmış. Camilla’nın Prens Charles’la 24 yaşında bir polo maçında tanıştığı söylensede bazı kaynaklarda ikilinin Charles Cambrige’deki öğrencilik zamanından beri birbirini tanıdığı söyleniyor.

Charles ayrıca Camilla bir buçuk yıl boyunca arkadaş olmuş ayrıca bu arkadaşlık vakit içerisinde aşka dönüşmüş.

Tüm bunların ardından ailesinin Camilla olan ilişkisine onay vermeyeceğini bilen Charles, 7 aylığına Karayipler’e giderek Camilla’ya olan duygularını sakladı. Charles’in gitmesinin ardından 2 ay sonra Andrew Parker Bowles’a nişanlanan Camilla, kısa süre sonra da evlenmiştir. Charles’in büyükannesinin de katıldığı düğünün ardından 1 yıl sonra Camilla’nın bir oğlu, 4 yıl sonra da bir kızı olmuştur.

İddialara göre kızının doğumunun ardından tekrardan Charles ile görüşmeye başlayan Camilla, amcası Lord Mountbatten’ın ölümüyle yas tutan Charles’a o dönem baya destek oluyordu.

Bu ilişki Charles’ın 1981 tarihinde Diana ile evlenmesine kadar sürdü. Charles, evliliğinin ardından Camilla ile yine pek çok tiyatro, maç ayrıca parti gibi etkinliklerde birlikte görülsede eşi Diana’ya daima sadık kaldığını söylüyordu. Aradan geçen uzun bir sürenin ardından Andrew ayrıca Camilla boşandıklarını açıkladı Bu boşanmanın ardından birkaç ay sonra Prenses Diana, basına ses getiren açıklamalarda bulundu ayrıca açıklamanın ardından kısa süre sonra Charles ile hızlı bir şekilde boşandılar. Diana’nın söylediği ayrıca Charles’la boşanmasına neden olan o cümle şöyleydi; “Bu evlilikte üç kişiydik, bu yüzden biraz kalabalıktı.”

Diana’nın 1997’de Paris’te bir trafik kazasıyla hayatını kaybetmesinin ardından Charles ayrıca Camilla bir süre birlikte görünmediler.

Diana’nın ölümünün ardından 2 yıl sonra Camilla ayrıca Charles ilk kez bir çift olarak kamuoyu önüne çıktılar ayrıca ilişkileri 6 yıl devam etti. 2005 yılına gelindiğinde Camilla’ya anne kraliçenin yüzüğü hediye edildi ayrıca Charles ile nişanlanıp kısa süre sonra da evlendiler. Charles’ın Galler Prensi olmasından dolayı Camilla ise Galler Prensesi oldu. Fakat Galler Prensesi unvanı Prenses Diana’ya ait olduğu için Camilla Cornwall Düşesi oldu.

Evliliğinin ardından ihtiyatlı bir kamuoyu desteği alan Camilla hayvan hakları ayrıca aile içi şiddet alanlarında faaliyet gösteren kuruluşlara pek çok destek vermiştir.

Cornwall Düşesi’nin eskiden beri ilgi alanı kitap okumak olmuştur. Bu nedenle pandemi döneminde Instagram’dan bir kitap kulübü kuran Camilla ve kadınlara yönelik cinsel şiddet özelinde da her vakit açık sözlü olmuştur. Camilla yıllar içerisinde yaptığı işlerle toplum tarafınca sıkı çalışan ayrıca sadakatli biri olarak görülmüştür. 2005 tarihinde Konsort Kraliçe yerine Konsort Prenses unvanı verileceği açıklanan Camilla, halkın sevgisini kazanmayı başarmıştır. Kraliçe Elizabeth’in 2022 yılındaki konuşmasıyla Camilla’nın gelecekte kraliçe unvanını alacağı kesinleşmişti.

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, tahttaki 70’inci yıl dönümüne ilişkin Camilla’nın ‘kraliçe’ olmasına dair mesajı şu şekilde;

‘Artık zamanım dolduğunda ayrıca aranızdan ayrıldığımda oğlum Charles Kral olacak. Ona ayrıca eşi Camilla’ya bana verdiğiniz desteği vermenizi ayrıca Charles Kral olduğunda Camilla’yı da ‘Kraliçe’ olarak tanımanızı ayrıca öyle seslenmenizi istiyorum.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.