Bir Kızın Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

Bir Kızın Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

İnsanları anlamak her zaman zordur. Özellikle insanların duygularını çözmek ve bilmek karşı konulmaz bir istektir. Acaba benden hoşlanıyor mu? Sorusu takılır akıllara. Bu noktada; kızların sizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlamanız o kadar da zor değil. Bunu anlamanın püf noktalarını bilmek yeterli. Elbette, bir kızın sizden hoşlandığını nasıl anlarsınız? Konusunda fikir sahibi olmak için iyi bir gözlemci olmak gerekir.

# Vücut Dili

Vücut dili, bir insanın duygularının dışa vurumudur. Eğer bir kız sizden hoşlanıyorsa yüzü size dönük olacaktır. Başka yerlerle ilgilenmeyecek ve gözlerini hep üzerinizde gezdirir. Göz teması kurmaktan kaçınmaz. Sohbet halindeyken elleriyle temas kurmaya çalışır. Söz gelimi; koluna ya da eline dokunabilir. Şakalaşmalar sırasında sarılabilir. Bunlar hoşlandığının ve samimiyet kurmak istediğinin belirtileridir.

Kızların hoşlandıklarında yaptıkları en belirgin hareketlerden biri saçlarıyla oynamaktır. Saç tellerini kıvırırlar ellerini saçlarında gezdirirler. Aslında bu hareket daha güzel ve iyi görünmek için kendine çeki düzen vermedir. Hafif bir telaş duyguları vardır. Aynı zamanda heyecan duyarlar. Bu duyguları onların hareketlerinde görmek mümkündür. Söz gelimi; dudaklarını ısırır, eli ayağı dolaşır, sürekli bacağını oynatıyordur. Bunların hepsi o kızın sizden hoşlandığının belirtileridir.

# Sözcükler ve Dışa Vurum

Duyguların dışa vurumudur, sözcükler. O kızın neler söylediğine dikkat edin. Onu iyi dinleyin. En belirgin sözcükler arasında ilk sırayı iltifatlar alır. Çok güzel diksiyonun var ya da ne kadar atletiksin gibi. Bunlar beğeninin yüksek olduğunu gösterir. Cümlelerin arasında sıkıştırılan canım sözcükleri de çok şey ifade eder. Bir şeyleri anlatırken arada senin ne düşündüğünü anlamaya çalışır. Meraklı olur ve sorular sorar.

# Bağ Kurma Çabası

Sizden hoşlanan bir kız mutlaka bir bağ kurmak ister. Bu onun yakınlaşmak için izlediği yoldur. Örneğin; birlikte bir şey yapmayı teklif edebilir. Yürüyüşe birlikte gitmek gibi. Sizin bildiğiniz bir şeyi ona öğretmenizi isteyebilir. Böylece aradaki bağın kuvvetlenmesini amaçlar. Bu da o kızın sizden hoşlandığını gösterir. Ortak noktalar bulmaya çalışır. Aynı müzik türünü dinlemek, aynı renkleri beğenmek gibidir. Böyle ortak noktalar bulmaya çalışıyorsa bilin ki sizden hoşlanıyor.

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.