Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Bebek Burçları ve Özellikleri

Bebek Burçları ve Özellikleri

O minicik eller minicik ayaklar tam bir mucize. Peki ya bebeğinizin doğduğu zamana göre hangi özellikleri taşıdığını biliyor musunuz? Tarihlerine göre burç özelliklerine bir göz atınız mı? O minik mucizelerin de kendine has burç özellikleri var. Kimi çok hassas, duygusal kimi ise çok hareketli ya da kırılgan olabilir. Her bebeğin kendine özgü yapıları vardır. Peki sizin bebeğinizin ne tür özellikleri var dersiniz?

1. Yay Burcu Bebeği

İnsanları seven yapısıyla her zaman sosyalleşebilen yapıya sahiplerdir. Mutlu ve neşelidirler. Girdikleri her ortamda fazlaca seçilirler. Yine de kişisel sınırlarına saygı duyulmasını isterler. Fazla üzerlerine gidilmesinden hoşlanmazlar. Hayal güçleri oldukça yüksektir. Kurallardan hoşlanmazlar. Hareketli ve dikkat çekici konularda öğrenmeye çok istekli olurlar. Sıradan ve durağı şeyler sıkılmalarına yol açar. Sürekli hareket halinde olmayı severler. Hatta erkenden yürüyebilirler. Maceracı bir yapıları vardır. Uzun süre aynı ortamda durmak yerine farklı yerlerde olmak isterler. Hareketli ve cesur oldukları için biraz sakatlıkları olacaktır.

2. Yengeç Burcu Bebeği

Duygusal bebekler, kolayca alınıp küsebilirler. Bir söz ya da bakışınız dan kolayca etkilenebilirler. Ama siz daha küstüğünü bile fark etmeden barışacaklardır. Ailelerine son derece bağımlılardır. Özellikle anneleriyle çok güçlü bir bağa sahiptirler. Bebekken bile anaç ruha sahiptirler. Koruyup kollarlar. Yumuşak ve sevgi dolu tavırları her zaman dikkat çekicidir. Sert ve agresif tavırları hiç sevmezler. Küçükken içine kapanık olabilirler. Kendi kabuklarından çıkmakta zorlanabilirler. Sosyalleşmesi için desteklemenizde fayda var. Onlara yaklaşırken neyi nasıl yapmaları gerektiğini mantıklı şekilde anlatmalısınız. Sert kurallar ve eleştiriler onu kötü etkiler. Hayal gücü yüksektir. Oyunlar oynayarak bağ kurabilirsiniz. Her anıyı detaylarıyla hatırlayacaktır. Biriktirmeyi de sever. Özellikle şu ile oynamayı çok severler.

3. İkizler Burcu Bebeği

Aşırı zeki bebeklerdir. Çok çabuk öğrenirler. Meraklı yapıları vardır ve keşfetmeyi çok severler. Etrafı karıştırırken ya da elektronik eşyaları kurcalarken bulabilirsiniz. Hareketli oldukları için aynı yerde uzun süre kalamazlar. Erkenden emekleyip yürüyebilirler. Konuşmak onlar için en güzel şeydir. İlla kendilerini sesli olarak ifade etmek isterler. Sosyalleşmekten oldukça zevk alırlar. Değişken oldukları için de aniden beklenmedik tavırlar sergileyebilirler. Güler yüzlü ve neşeli oldukları için herkes tarafından sevilirler. Arkadaşlarından fazlaca etkileneceklerdir. Bu nedenle de çevresindeki kişiler çok önem arz etmektedir. Seçim yapmakta ve karar vermekte zorlanacaklardır. Dikkat ve konsantrasyon eksikliği görülebilir. Aynı anda birden fazla işi yapabilirler.

4. Koç Burcu Bebeği

Enerjisi yüksek, neşeli ve hevesli bebeklerdir. Hızla odaklanabilse de dikkati çabucak dağılabilir. Sabırlı değillerdir. Çabuk tepki gösterebilirler ancak çabuk da sönerler. Kendi kararlarını vermek isterler. Bu yüzden sizin direteceğiniz şeyler ona baskı olarak gelip ters etki yapabilir. Cesur bir yapıya sahiptirler. Bu yüzden kazalar yaşanabilir. İleri yaşlarda bitmek bilmeyen enerjilerini spor gibi aktivitelere harcamasını sağlayabilirsiniz. Oldukça cömert bebeklerdir ve doğuştan lider yapıya sahiptirler. İstediklerini alamadıkları zaman huzursuz olurlar. Ama bunu çabucak da unutup neşeli hallerine çabucak dönerler.

5. Kova Burcu Bebeği

Asi bebekler, beklenmedik tavırlarıyla ön plana çıkarlar. Her zaman kendilerine özgü tavırları vardır. Özgürlüklerine düşkündürler bu yüzden onlara özel alanlar tanıyın. Sosyalleşmekten oldukça zevk alırlar. İnsanlarla iç içe olmak onlara iyi gelir. Oldukça inatçı ve dik kafalıdırlar. Çok akıllıdırlar. Kafalarında sürekli bir sürü fikirler olur. Bir şey söylediğiniz de sizi duymadıysa bilin ki bir şeyler planlıyorlardır. Her yaştan kişiyle kolayca bağ kurabilirler. Zekaları ortalamanın üstündedir. Tüm kuralları sorgulayabilirler. Sürekli neden diye soracaklardır. Bilime ve uzaya meraklı olurlar. Bu tarz eğitimlere yönlendirebilirsiniz.

6. Terazi Burcu Bebeği

Tam bir sosyal kelebektirler. İnsanlarla iç içe olmak isterler. Çabucak kaynaşırlar. İlgi odağı olmayı severler. Terazi burcu bebeğiyle vakit geçirmek oldukça eğlencelidir. Barış elçileridirler. Birlik beraberlik ve uyum onlardan sorulur. Dengeli ve huzurlu ortamlara bayılırlar. Tartışmalı ortamlardan nefret ederler. Evde bir sorun olsa bile mutlaka durumun düzeldiğini göstermelisiniz. Aynı anda iki seçenek sunarsanız karar vermekte zorlanırlar. Yemek mi oyun mu dediğinizde seçemeyebilirler. Erkenden konuşabilirler. Kız bebekleri şirin ve süslü olurlar. Zaman yönetimi konusunda iyi değillerdir. Dakik olamazlar.

7. Oğlak Burcu Bebeği

Doğdukları andan itibaren hep olgun bir yapıdadırlar. Ciddi bir imajları vardır. Diğer bebekler ağlarken onlar sanki hayatın getirdiklerini kabul eder gibi bir tavır takınırlar. Amaç odaklı bir yapıları vardır ve her zaman ne istediklerini bilirler. Somut odaklıdırlar bu yüzden hayali oyunlarla vakit harcamak istemezler. Pratik, kararlı ve inatçı yapılarının altında bir de romantik ve duygusal halleri vardır. Özellikle aile bireylerinin mutlu olması onları olumlu yönde etkiler. Sosyalleşirken daha utangaç ve mesafeli olurlar. İnatçı oldukları için sürekli hayır cevabını alabilirsiniz. Bildikleri yoldan ilerlemek isterler.

8. Başak Burcu Bebeği

Doğdukları andan itibaren çok uyumlu olacaklardır. Yardımlaşmayı severler. Anne ve babalarını memnun etmekten çok hoşlanırlar. Kimseyi üzmek istemezler. Oldukça zekidirler ve çabuk konuşmayı öğrenirler. Konuşmayı öğrenir öğrenmez size neyi nasıl istediklerini anlayacaklardır ve sizden mükemmelliği bekleyebilirler. Çok ufak detayları bile fark edebilirler. Yüzünüzdeki ufacık kırgınlığı bile fark edip sizi mutlu etmeye çalışırlar. Ya da dışarda parka gittiğinizde uzaklardaki detayları bile fark ederler. Güzel olmayan her şeyi eleştirebilirler. Zekaları koyduğumuz kurallardaki boşlukları bulmaya da yetecektir. Temiz ve düzenli olmak isterler. Düzenleri bozulduğunda mutsuz olurlar.

9. Balık Burcu Bebeği

En hassas yapıya sahip bebeklerdir. Etraflarındaki duyguları hissederler ve yakınlarındaki kişilerin duygularına göre hisleri değişebilir. Gerginlikten hoşlanmazlar. Çabuk etkilenirler bu yüzden yanında daha dikkatli olmalısınız. Çok yoğun bağlar kurabilirler. Eğer bağlarında kırılmalar yaşarlarsa, kendi içlerine kapanmayı tercih ederler. Bu yüzden sesiz kaldıkları dönemlerde onları gözlemleseniz iyi olur. Sevdikleri şeyler konusunda fazlaca ısrarlı ve tutkulu olurlar. Hayal güçleri oldukça yüksektir. Yaratıcı oyunlar tam da balık bebeklerine göre. Her ortamda birilerine yardım etmekten çok hoşlanırlar. Yetişme döneminde dağınık olabilirler.

10. Akrep Burcu Bebeği

Dışardan baktığınızda çok cool ve sakindirler. Ancak içlerinde oldukça yoğun duygular yaşarlar. Özellikle fazlaca sessiz durdukları dönemlerde aslında içlerinde fırtınalar koptuğunu bilmeniz gerek. Çok cesur ve kendine güvenir bir yapıda gibi olsa da aslında içinde bir sürü güvensizlikle boğuşuyor dur. Bu nedenle ebeveynlerinin sağlam bir duruşu olması gerekir. Yoğun bir şekilde sahiplenici olabilirler. Bu nedenle de ailesini paylaşmak istemezler. Tuttuğunu koparan yapılarıyla yetişme çağında biraz zorlayıcı olabilirler. Rekabetçi bir yapıları da vardır. Oyuncaklarını ya da arkadaşlarını paylaşmakta oldukça zorlanırlar. Bu da sosyalleşmesinde kötü bir etki bırakabilir. Mutlaka gizemli bir yanları olacaktır.

11. Aslan Burcu Bebeği

Ormanların kralı gibi bulundukları ortamın da lideri olmak isterler. Her zaman ön planda olmak hoşlarına gider. Dikkatleri üzerlerine toplamayı severler. Bir şekilde seslerini mutlaka duyururlar. Geri planda olmaktan hoşlanmazlar. Bebekliklerinde bile kükreyerek buranın kralı benim derler. Kendileriyle gurur duyarlar ve takdir edilmeyi severler. Mutlu bebeklerdir. Bu doğdukları andan itibaren herkes tarafından fark edilir. Enerjileri oldukça yüksektir. Cesurdurlar. Reddedilmesi ya da kaybetmeyi hiç sevmezler. Her zaman kazanmak isterler. Yenilgi onlara göre değildir.

12. Boğa Burcu Bebeği

Sakin, iyi huylu ve yumuşak başlı dursalar da aslında ne istediklerini ve ne istemediklerini çok iyi bilirler. Bir şeyi yapmak istemiyorlarsa kesinlikle yapmayacaklardır. Bu savaşı kazanmanız imkansız. Rutinlerini ve düzenlerini oldukça önemserler. Düzenleri bozulduğunda hiç hoşlanmazlar. Bu yüzden eğer değişim yapmanız gerekiyorsa yavaş yavaş onu alıştırarak bunu yapmalısınız. Bedensel ihtiyaçları da onlar için oldukça önemlidir. Giydikleri giysilerin dokusundan karnının yok olması hatta bezinin temiz olmasına kadar her ihtiyaçları onlar için önemlidir. İhtiyaç duydukları sevgi yumuşak dozda olmalıdır. Nazikçe sevilmek isterler. Ancak sevdiklerini sadece duymak onlara yetmez. Ona sarılmanın ya da ona sevdiği yemeği yapmanız çok daha ise yarar.

 

ETİKETLER: Bebek, Burç, Fal, Karakter, Özellik
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.