Banyo Yapmanın Faydaları! Güç, Keyif ve Güzellik Banyosu

Banyo Yapmanın Faydaları! Güç, Keyif ve Güzellik Banyosu

Banyo yapmanın faydaları: Rahatlamak için birebirdir banyo; Köpükler, güzel parfümlü şampuanlar ve yağlar. Şimdi keyit, güç, güzellik ve sağlık reçetelerini biraz da banyolarla vermeye çalışalım;

Banyo Yapmanın Faydaları

1. Güç Veren Banyo

Herşeyi bir kenara bırakın, stresi, işi kısacası sikinti yaratan tüm faktörleri kafanızdan atin. Portakal esansı içeren yağlar size kendinizi neşeli hissettirebilir.

Papatya çayı hazırlayıp, ilık su dolu küvetinizde bunu keyifle yudumlayın ve canlanın. 10 dakikalık bir papatya banyosu da işe yarayacaktır. Eğer ille de gevşemekse amacınız banyo suyunu iliktan biraz daha sıcak yaparak 20 dakika dinlenin.

Köpüklerle oynayın, eğlenin. Banyoya girme den önce vücudunuzu bir fırçayla ovarsanız kan dolaşımınızı hızlandırmış olursunuz. Suyun içine girince de dirsek, topuk ve sert kısımları yumuşatın, ke seyle ovun Banyodan çıkınca vücudunuzu nemlendireCek kremler uygulamanız cildinizi yumuşacık yapacaktır.

2. Keyif Banyosu

Kokulu güzel yağlarla özellikle kış aylarında yaşadığınız gerginliği önleyebilirsiniz. Lavanta, bergamut, yasemin ve gül yağları sizi ve cildinizi sakinleştirecektir.

Güzel kokular yayacak ve yumuşacık bir cilde sahip olacaksınız ve tabii sakin ve huzurlu olmak da banyonun hafife alınmayacak bir faydası…

3. Güzellik Banyosu

Süt banyosu yumuşak, kadife gibi bir cildin altın anahtan. O kadar sütü nerden bulurum diyorsanız, çok haklısınız buna da pratik bir önerimiz var. Süttozu, hemen hemen süt kadar iyi bir yöntem. Banyo suyunuza bir miktar süt tozu eklemeniz yeterli.

Baştan çıkarıcı bir banyo mu tercihiniz? O halde gül yağını denemelisiniz. Banyonuza damlatacağınız birkaç damla gül yağı, sizi dengeler, sakinleştirir ve baştan çıkarıcı bir koku sağlar. Ayrıca romantizm duygularınızı da harekete geçirir.

Uykusuzluk, baş ağrısı en büyük derdim diyorsaniz, üzülmeyin bunun da çaresi var. Banyonuza biraz papatya yağı eklerseniz bu sorunlarınızdan uzaklaşabileceksiniz. Tabii bu sorunlarınız sıklıkla de vam ediyorsa doktora görünmeniz mutlak şart!

Sinirli, huzursuz, yorgun… Sizi mi tarif ediyoruz. O zaman bunu uyguladıktan sonra; Canlı, neşeli, coşkulu terimleri size daha uygun olacak. Banyonuza ekleyeceğiniz portakal yağı sizin için birebir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.