Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Banka Müdürünü Rehin Alan Şahıs: ‘Borçlarımı Ödemek İçin Yaptım’

Antalya’nın Kepez ilçesinde bir bankaya girerek şube müdürünü rehin alan ayrıca 2 saat süren ikna çabasının ardından gözaltına alınan M.R.D.’nin …

Banka Müdürünü Rehin Alan Şahıs: ‘Borçlarımı Ödemek İçin Yaptım’

Antalya’nın Kepez ilçesinde bir bankaya girerek şube müdürünü rehin alan ayrıca 2 saat süren ikna çabasının ardından gözaltına alınan M.R.D.’nin ifadesi ortaya çıktı. İşinin batması sebebiyle yüklü miktarda borcu olduğunu söyleyen M.R.D., borçlarını kapatmak için böyle bir eyleme giriştiğini söyledi. 

Dün öğleden sonra Antalya’nın Kepez ilçesindeki Mısır Çarşısı’ndaki bir bankanın şubesinde meydana gelen olayda, bankaya gelen 36 yaşındaki M.R.D., iddiaya göre hesabına 2 milyon TL havale yapılmasını istedi. İsteği geri çevrilen şahıs, banka çalışanları ile tartışmaya başladı. 

İddiaya göre arbede sırasında güvenlik görevlisinin silahını alan şahıs, banka çalışanlarını ayrıca müdürünü rehin aldı.

İhbarın ardından olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Yapılması muhtemel bir operasyon için bölgeye özel hareket polisleri de geldi. Polis ekipleri banka çevresini güvenlik şeridi ile çevirerek adeta kuş uçurtmadı. 

Şahsı ikna etmek için bir süre sonra olay yerine Antalya İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan da geldi. M.R.D. ikna çalışmalarına cevap vermeyince annesi de olay yerine getirildi.

Annesiyle cep telefonuyla görüşen M.R D. yaklaşık 2 saat süren çabanın ardından teslim olmaya ikna oldu. M.R.D, geniş güvenlik önlemleri altında Kepez Polis Merkezine götürüldü.

Borcu birikmiş

Emniyette işlemlerine devam edilen M.R.D’nin ifadesi ortaya çıktı. M.R.D’nin sebze meyayrıca ticareti ile uğraştığını, işini batırması sebebiyle piyasaya yüklü miktarda borcunun oluştuğu, alacaklarının paraları istemesi sebebiyle bunalıma girip banka müdürünü rehin alarak bazı hesaplara havale yapmasını istediğini söylediği öğrenildi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.