Bakan Bilgin EYT İçin Tarih Verdi!

Çalışma ayrıca Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, kamudaki sözleşmeli personelle ilgili çalışmayı bitirmek üzere olduklarını duyurdu …

Bakan Bilgin EYT İçin Tarih Verdi!

Çalışma ayrıca Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, kamudaki sözleşmeli personelle ilgili çalışmayı bitirmek üzere olduklarını duyurdu. Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili düzenlemeye ilişkin de açıklama yapan Bilgin, ‘Bir iki konu daha var, EYT ondan sonra çünkü onun teknik çalışması biraz daha vakit alacak. EYT, aralık gibi gündeme gelir’ dedi. 

‘Sözleşmeli personel ayrıca geçici işçiler bir an önce çözmemiz gerekenler’

Çalışma ayrıca Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. 

Bakan Bilgin, kamudaki sözleşmeli personelle ilgili çalışmayı sona erdirmek üzere olduklarını söyledi. Meclis açıldığında ilk olarak sözleşmeli personel dosyasının gündeme getirileceğini kaydeden Bilgin, ‘Meclis’e ilk açılışta sözleşmeli personel dosyasını getiriyoruz. Şu anda üzerinde çalıştığımız dosya o. Bitirmek üzereyiz. Bir iki konu daha var, EYT ondan sonra çünkü onun teknik çalışması biraz daha vakit alacak. Sözleşmeli personel ayrıca geçici işçiler bir an önce çözmemiz gerekenler. Sonra maden işçileri, ondan sonra kadroya geçmemiş taşeron işçiler var. Sayıları 90 bini geçmiş, önceliğimiz onlar. EYT, aralık gibi gündeme gelir, yapısal bir sorun o. Kamudaki sözleşmeli personel ile ilgili çalışmamızı bitirmek üzereyiz. Belediyedeki KİT’lerle ilgili ayrı bir çalışmamız var. Bu dosya bittikten sonra onu ele alacağız, o ayrı bir çalışma’ dedi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.