Bahçe ve Balkon Masaları: Her Bütçeye Uygun 8 Balkon Masası

Bahçe ve Balkon Masaları: Her Bütçeye Uygun 8 Balkon Masası

Balkon masaları: Yaz aylarında, havalar ısınmaya başladığında balkonu olan herkes en güzel dizayn için balkon masası aramaya başlıyor. İşte ben de bu konuda sizlere yardımcı olmak amacıyla çok güzel ve faydalı bir yazı hazırladım. İşte balkon masa takımları: Her bütçeye uygun 8 balkon masası…

Bahçe ve Balkon Masaları

Evet, bu yazıda sizlere hem ucuz hem pahalı yani her bütçeye uyacak çok güzel modellerde balkon masaları örneği sunacağım. Eğer siz de balkon masası alacaksanız bu listemi göz önünde bulundurarak araştırmalarınızı yapabilirsiniz.

1. Plastik Balkon Masaları

Eğer çok fazla bütçeniz yoksa ya da balkon masası için çok fazla para harcamak istemiyorsanız en uygunu plastik balkon masalarıdır. İster sadece masa olarak alın ister sandalyeleriyle birlikte takım olarak alın fark etmez…  Plastik balkon masa takımı fiyatları kullanılan hammaddenin kalitesine göre değişiyor. Ayrıca geri dönüşümden elde edilen plastik balkon masaları çeşitli renklerde ve modellerde bulunuyor.

Ürün linki: Tıkla

2. Rattan Balkon Masaları

Ülkemizde çok fazla üretilmemesinden dolayı bulmanız çok kolay olmayabilir. Ama iyi ki internetimiz var. Artık istek üzerine özel üretimler yapan çok fazla firma bulunuyor. Modelleri incelediğinizde istediğiniz özelliklerde olup olmadığına iyice bakın.

Rattan balkon masası fiyatları biraz yüksektir. Fakat kalitesi ömürlüktür. Bu yüzden bir kere aldığınızda çok uzun yıllar kullanabileceksiniz. Bu açıdan oldukça karlıdır diyebiliriz. Enjeksiyon plastik türevi ile üretilen rattan masa modelleri gerçeklerine göre daha uygun fiyatlıdır.

Ürün linki: Tıkla

3. Ahşap Balkon Masaları

Dayanıklılığı ile ön plana çıkan ahşap balkon masa modelleri de çok fazla beğeniliyor. Hatta balkon dekorasyonu için en iyi modellerden biri olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Ahşap balkon masası tercih edeceğiniz zaman sudan etkilenmemesi için gerekli işlemlerden geçmiş olmasına dikkat etmenizde faydası var.

İsterseniz ithal ağaçlar kullanılarak üretilen ahşap balkon masası da tercih edebilirsiniz. Tabi bu durumda fiyatı biraz daha yükselecektir.

Ürün linki: Tıkla

4. Oval Model Balkon Masaları

Bazı balkonlar çok geniş olmayabiliyor. Bu durumda da kişiler oval model balkon masaları tercih ediyor. Çünkü oval masalar her zaman kullanış ve görüntü açısından daha cazip geliyor. İster ahşap ister plastik hiç fark etmez… Sadece oval model olanların seçeneklerini incelediğinizde hammaddesinin ne olduğuna da dikkat edin. Aldığınızda kaliteli olanı almaya çalışın.

Yapmanız gereken, bu modelleri incelemek ve istediğiniz özelliklere sahip olanları satın almak. Sonra balkonunuza yerleştirdiğinizde ne kadar güzel göründüğünü fark edeceksiniz.

Ürün linki: Tıkla

5. Yuvarlak Balkon Masaları

İşte balkon masaları: Her bütçeye uygun 8 balkon masası dediğimizde bir diğer model de yuvarlak balkon masaları. Oval modelden farklı olarak yuvarlak balkon masaları daha az kişinin oturabileceği şekildedir. Çünkü oval masalarda boyutuna göre 5- 6 kişi oturabilirken yuvarlak balkon masalarına o kadar kişi oturamaz. Bunun sebebi de hem çok fazla yer kaplıyor olmasıdır hem de dip dibe oturma zorunluluğu yaşanmasın diyedir.

Kullanılan hammaddesine göre fiyatı da farklılık gösteriyor. Bu yüzden bütçeniz ne kadarsa ona uygun yapıda bir yuvarlak masa modeli tercih edebilirsiniz.

Ürün linki: Tıkla

6. Dikdörtgen Model Balkon Masaları

Eğer balkonunuzda karşılıklı çay, kahve içmek ya da biraz hava almak amacıyla bir masanız bulunsun istiyorsanız dikdörtgen balkon masası modelleri oldukça ideal. Kısa ayaklı dikdörtgen masalar ve karşılıklı iki sandalyeyle çok güzel bir takım yaparak balkonunuzun köşesine ya da ortasına koyabilirsiniz.

Dikdörtgen modellerde genellikle kısa ayaklı olanlar tercih ediliyor. Bunun sebebi de büyüklerin biraz kaba durması ve küçüklerin de hem çok zarif hem de güzel görünüyor olmasıdır.

Ürün linki: Tıkla

7. Antrasit Balkon Masaları

Balkon masaları: Her bütçeye uygun 8 balkon masası listemizde sona yaklaşırken bu modeli de eklemek istiyorum. Son zamanların en popüler rengi antrasit. Artık çoğu mobilyada antrasit renkleri tercih ediliyor. Eğer çok renk sevmeyen biriyseniz kesinlikte antrasit balkon masalarından birini tercih etmelisiniz.

Koyu ya da açık antrasit renginde balkon masaları her duvar rengine uyum sağlıyor. Üstelik bunları sadece balkonda kullanmanız da gerekmiyor aynı zamanda bahçeniz varsa yeşilliklerin üzerinde de oldukça zarif ve şık duracaktır.

Ürün linki: Tıkla

8. Camlı Balkon Masaları

Son olarak camlı balkon masalarından bahsedeceğim. Her bütçeye uygun olan cam balkon masalarını da çok seveceksiniz. Cam olması çok fazla toz tutmasına sebep olabilir ama merak etmeyin, bunun da bir çözümü var. Üzerine küçük şeffaf bir masa örtüsü ya da runner koyduğunuzda böyle bir sorununuz da olmayacak.

Camlı balkon masaları biraz pahalı olabiliyor fakat kullanım açısından oldukça pratik…

Ürün linki: Tıkla

Evet, balkon masaları: Her bütçeye uygun 8 balkon masası listemizi bitirdik. Bu 8 model dışında da karşınıza çıkabilecek modeller bulunuyor. Ama en çok satılanlar ve tercih edenler hangileri ise ben sizlerle onu paylaştım. Eğer siz de balkon masası almak istiyorsanız ve araştırma yapıyorsanız bu yazı size rehber olabilir.

YAZAR BİLGİSİ
Gülden Metin
Ege Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunuyum. 4 yıldır SEO uyumlu yazılar yazıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - takipçi satın al - antalya haber - sosyalhane.com - hosting - Bodrum Villa - Ankara Psikolog - Cezayir Vizesi Otomatik Kepenk