AVM’de Yürüyen Merdivende Kayıt Yapmıştı: Tacizci İçin 15 Yıl Hapis İstemi

Ankara’daki bir AVM’de yürüyen merdivende avukat Ş.M.’nin etek altı görüntüsünü çeken Mustafa K. hakkında 15 yıla kadar hapis istendi. Kızılay …

AVM’de Yürüyen Merdivende Kayıt Yapmıştı: Tacizci İçin 15 Yıl Hapis İstemi

Ankara’daki bir AVM’de yürüyen merdivende avukat Ş.M.’nin etek altı görüntüsünü çeken Mustafa K. hakkında 15 yıla kadar hapis istendi.

Kızılay AVM’de taciz etmişti

Ankara’nın en eski alışveriş merkezi olan Kızılay AVM esnafının, bir kişinin kadın müşterilere rahatsızlık verdiği yönünde şikayeti üzerine polis ekipleri takip başlattı.

Verilen eşkali takip eden polis, tarife uyan bir kişinin yürüyen merdivenlerde bir kadının etek altı görüntülerini çektiğini tespit etti. Suçüstü yakalanan Mustafa K.’nin cep telefonuna el konuldu. Emniyetteki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edilen Mustafa K., nöbetçi sulh ceza hakimliğince ‘konutu terk etmeme’ adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

15 yıl hapis cezası istemi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Ayrımcılık ayrıca Cinsel Suçlar Bürosu savcısı İrfan Nuri Akdeniz’in başlattığı soruşturma kapsamında şüpheliye ait incelenen telefonda yürüyen merdivende çekilmiş yüzlerce kadına ait görüntü bulundu.

Telefonda ve çoğu çocuklara ait çok sayıda müstehcen video olduğu belirlendi. İfadesinde görüntüleri izlemek için indirdiğini kabul eden Mustafa K. hakkında, ‘çocukların kullanıldığı müstehcen yayınları ülkeye sokmak ayrıca yaymak’ suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

Etek altı görüntülerinin çekilmesi ile ilgili de avukat Ş.M., şikayetçi oldu. Kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek ayrıca yaymak suçunun uzlaştırmaya tabi olması nedeniyle, dosya ayrılarak uzlaştırma bürosuna gönderildi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.