Astronot Alper Gezeravcı’nın Dünya’ya Dönüşü Bir Kez Daha Ertelendi

Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, 2 haftalık uzay görevini tamamlayıp   Uluslararası Uzay İstasyonu’na veda etmişti. Alper Gezeravcı’nın, 12 saat sürecek Uzay İstasyonu’ndan dünyaya dönüş yolculuğu bir kez daha ertelendi. Türkiye’nin ilk …

Astronot Alper Gezeravcı’nın Dünya’ya Dönüşü Bir Kez Daha Ertelendi

Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, 2 haftalık uzay görevini tamamlayıp   Uluslararası Uzay İstasyonu’na veda etmişti. Alper Gezeravcı’nın, 12 saat sürecek Uzay İstasyonu’ndan dünyaya dönüş yolculuğu bir kez daha ertelendi.

Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı’nın da içinde bulunduğu Dragon uzay aracı ve Axiom-3 görev ekibinin dünyaya dönüşü, Florida’daki elverişsiz hava koşulları nedeniyle bir kez daha ertelendi.

SpaceX şirketi tarafından yapılan açıklamada, Ax-3 ekibinin Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan (ISS) ayrılışının ileri bir tarihte olacağı belirtildi.

Yapılan açıklamada, “Florida kıyılarında devam eden elverişsiz hava koşulları nedeniyle Dragon, salı günü Uzay İstasyonu’ndan ayrılma işlemine ara veriyor. Uzay aracı ve Ax-3 mürettebatı sağlıklı durumda ve ekipler bir sonraki kenetlenme fırsatı için hava koşullarını izlemeye devam edecek” ifadelerine yer verildi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.