Askercell Hattı Normal Hatta Çevirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Askercell Hattı Normal Hatta Çevirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Askercell hattı normal hatta çevirme: Bildiğiniz üzere askere gidildiğinde Askercell hattı kullanmak zorunlu. Telefonunuzu ve hattınızı kesinlikle askeriyeye sokamazsınız. Bu yüzden küçük tuşlu bir telefonunuz olması gerekiyor. Daha sonra da Askercell hattı kullanmak zorundasınız. Peki, Askercell hattı normal hatta çevirme işlemi nasıl yapılır?

Askercell Hattı Normal Hatta Çevirme

Bu yazıyı okuduktan sonra bu konuyla ilgili bir sorunuz kalmayacak. Çünkü siz de rahatlıkla hatlar arası geçiş yapabileceksiniz. İşte detaylar…

Askercell Hattı Nedir?

Bu hat diğer hatlardan çok farklıdır. Askecell hattı, kışlalarda er ve erbaşların telefonla konuşabilmesi için Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından belirtilen özellikleri taşıyan bir Turkcell hizmetidir.

Konuşma ve mesajlaşma en fazla 7 numara ile yapılabiliyor. Data özelliği kapalıdır ve telefondan *199# tuşladığınız zaman da Askercell hattınızın aktif olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca Askercell hatlar hafta içi sabah 08.00’dan akşam 18.00’a kadar kapalıdır.

Askercell hattı için de Turkcell mağazalarına gidebilirsiniz ya da birlik içerisinde Askercell’li olabilirsiniz. Bu hatlar aynı zamanda bütün telefonlarla uyumludur.

Askercell Hattı Normal Hatta Çevirme

Peki Askercell hattı normal hatta çevirme işlemi nasıl yapılır merak ediyor musunuz? Bu işlem de oldukça kolaydır. İşte adım adım normal hatta geçme aşamaları:

  • Askercell tanımlandıktan sonra iptal edilmediği sürece hat aktif kalır. Bu yüzden Askercell hattınızı kapattırmanız gerekiyor.
  • Herhangi bir Turkcell yetkili mağazasından ya da yetkili satış noktalarından hattı iptal edebilirsiniz.
  • Askerliğinizin bittiğini ve hattınızı kapattırmak istediğinizi söyleyin.
  • Onlar gerekli işlemleri hemen halledeceklerdir.
  • Böylece Askercell koşulları olmadan kendi hattınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ama şunu da bilmenizde fayda var: İptal ettirdikten sonra paketinizde kalan SMS, dakika ya da internet hakkınız varsa hepsi iptal olur ve kullanamazsınız. Bu yüzden iptal ettirmeden önce bitirmeye çalışın ki boşuna gitmesin.

Yani Askercell hattı normal hatta çevirme işlemi için yapmanız gereken şey iptal ettirmek. Bu hattınızı iptal edince kendi hattınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Askercell hatları sadece askerlik sürecinizde kullanmak zorunda olduğunuz bir hattır. Bu yüzden de hem aboneliğini almak hem de iptal ettirmek son derece kolaydır. Eğer bu adımları izlerseniz işleminizi hemen halledebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Gülden Metin
4 yıldır SEO uyumlu yazılar yazıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.