Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Arjantin Cumhurbaşkanı Yardımcısına Suikast Girişimi

Arjantin’de bir kişi, cumhurbaşkanı yardımcısı Kirchner’a suikast girişiminde bulundu. Saldırgan Kirchner’ın suratına silahı doğrultup tetiği …

Arjantin Cumhurbaşkanı Yardımcısına Suikast Girişimi

Arjantin’de bir kişi, cumhurbaşkanı yardımcısı Kirchner’a suikast girişiminde bulundu. Saldırgan Kirchner’ın suratına silahı doğrultup tetiği çekti ancak silah ateş almadı. 

Arjantin’de bir kişi, Cumhurbaşkanı Yardımcısı ayrıca eski Cumhurbaşkanı Cristina Fernandez de Kirchner’a silahlı saldırı girişiminde bulundu.

Yerel basına yansıyan görüntülerde, bir kişinin, Kirchner’a evine girmeden önce destekçilerini selamladığı sırada silah doğrulttuğu ayrıca korumaların müdahale ettiği görülüyor.

Arjantin Güvenlik Bakanı Anibal Fernandez, C5N isimli kanala yaptığı açıklamada, olayın ardından saldırganın gözaltına alındığını, silahın da analize gönderildiğini söyledi.

Suikast girişimi böyle kaydedildi ?

Ulusal basına yansıyan haberlerde silahı taşıyan kişinin 35 yaşındaki Brezilyalı Fernando Andres Sabag Montiel olduğu ayrıca daha önce de silah taşımaktan sabıkasının bulunduğu belirtildi.

Montiel’in, Kirchner’ın yüzüne yaklaştırdığı silahı tetiklediği ancak silahın ateş almadığı bilgisi paylaşıldı.

Geçen hafta yargılandığı yolsuzluk davasında hakkında 12 yıl hapis isteminde bulunulmasından bu yana taraftarları her gün Kirchner’ın evinin önünde destek gösterileri düzenliyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.