Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Antalya’daki Köpek Ölümlerine Yenileri Eklendi:9 Köpek Daha Ölü Bulundu, 25 Köpek İse Kayıp

Antalya’da son günlerde yaşanan köpek ölümlerine yenileri eklendi. Muratpaşa’da ölen 30 köpeğin ardından bu kez de Konyaaltı ilçesindeki ormanda …

Antalya’daki Köpek Ölümlerine Yenileri Eklendi:9 Köpek Daha Ölü Bulundu, 25 Köpek İse Kayıp

Antalya’da son günlerde yaşanan köpek ölümlerine yenileri eklendi. Muratpaşa’da ölen 30 köpeğin ardından bu kez de Konyaaltı ilçesindeki ormanda 9 köpek ölü bulundu, 20’si yavru, 25 köpek ise ortadan kayboldu.

Çok sayıda kemik bulundu

Muratpaşa ilçesi Meydankavağı Mahallesi’nde 15 gün önce başlayan ayrıca 30’u bulan köpek ölümlerinin ardından bu kez de Konyaaltı ilçesi Uncalı Mahallesi 1289 Sokak’taki ormanda 9 köpek ölü bulundu, 20’si yavru 25 köpek ise ortadan kayboldu.

Mahalleli, köpeklerin ortada olmadığını ayrıca alanda çok sayıda kemik ile cerrahi eldiven olduğunu gördü. Ormana da giren mahalleli, burada köpek ölüleri ile karşılaştı. İhbar üzerine bölgeye polis ayrıca zabıta ekipleri sevk edildi. Antalya Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatı ile ölü bulunan köpeklerden örnekler alındı, kemik ayrıca cerrahi eldivenler de inceleme için topladı.

‘Ellerine ne geçiyor bu kadar hayvanı öldürdükleri zaman?’

Hayvanseverlerden Berrin Özkan, ‘ Bizim hayvanseverler olarak sabrımız mı deneniyor, vicdanımız mı sorgulanıyor? Yetkililerin bu işi çözmesi gerekiyor. Herkesten ayrıca tüm yetkililerden çok rica ediyorum; bu işi lütfen artık çözün. Öldüren kişiler Havrita’yı (Başıboş köpek haritası) kuranlar mı? Kimlerin eli var? Ellerine ne geçiyor bu kadar hayvanı öldürdükleri zaman? Toplum olarak vicdanımızı bu kadar mı kaybettik? Herkesten duyarlılık bekliyoruz. ‘Antalya’daki katliama dur’ diyecek yetkililer istiyoruz’ dedi.

Antalya Barosu Hayvan Hakları Kurulu ise köpek ölümlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Avukat Çağla İlknur, ‘Antalya Barosu Hayvan Hakları Kurulu olarak hukuki süreci sıkı bir şekilde takip ediyoruz. Bu Havrita uygulaması aracılığıyla yapılan eylemler gerek TCK gerek Hayvanları Koruma Kanunu bakımından suç teşkil ediyor. Bu eylemleri yapan kişilerin hukuki boyutta en ağır şekilde ceza alması için elimizden geleni yapacağız. Bu aşamada tüm vatandaşlarımızın da yaşadıkları bölgelerde işaretleme olması halinde şikayetçi olmasını talep ediyoruz. Hem meslektaşlarımız hem kolluk çalışanlarımız hem de hayvansever tüm vatandaşlarımız ile birlikte sokakta yaşayan canları koruyacağız’ diye konuştu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.