Ankara’da İş Cinayeti: İnşaatın 30’uncu Katından Düşen 2 İşçi Hayatını Kaybetti

İş cinayetlerine bir yeni daha eklendi. Ankara’nın Keçiören ilçesinde bir inşaatın 30’uncu katında çalışan iki işçi aşağı düşerek yaşamını yitirdi. Geçtiğimiz 6 Aralık tarihinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi kasım ayına ilişkin İş …

Ankara’da İş Cinayeti: İnşaatın 30’uncu Katından Düşen 2 İşçi Hayatını Kaybetti

İş cinayetlerine bir yeni daha eklendi. Ankara’nın Keçiören ilçesinde bir inşaatın 30’uncu katında çalışan iki işçi aşağı düşerek yaşamını yitirdi.

Geçtiğimiz 6 Aralık tarihinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi kasım ayına ilişkin İş Cinayeti Raporu’nu yayınladı. Buna göre kasım ayında 137, 2023’ün ilk 11 ayında da 1772 işçi yaşamını yitirdi.

Olay, 15.30 sıralarında Keçiören ilçesi Ayvalı Mahallesi’nde meydana geldi. 34 katlı apartmanın inşaatının dış cephesinde iskele üzerinde çalışan işçiler H.İ ve İ.Ö., bilinmeyen bir nedenle 30’uncu kattan yere düştü.

Çevredekilerin haber vermesiyle polis ve sağlık ekipleri olay yerine sevk edildi. Sağlık ekiplerinin yaptığı incelemede işçilerin hayatını kaybettiği belirlendi.

Görgü tanıklarından Yaşar Yiğit, “30’uncu katta çalışıyorlardı. Bir ses koptu. Yere vurduğu gibi parçalandı. Yıldırım hızıyla aşağıya indiler” dedi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Olay yerinden ilk görüntüler:

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.