Her Türden Mutlaka İzlemeniz Gereken 20 Anime Önerisi

Her Türden Mutlaka İzlemeniz Gereken 20 Anime Önerisi

Anime önerileri: Japon çizgi dizisi olarak bilinen animeler evreni aşırı geniş çaplı bir evren olduğunu herhangi bir siteye girip bakarak bile anlayabilirsiniz. Bu kadar geniş çaplı bir evrene sahip olma sebebi ise filmlerden ve dizilerden bile fazla türün bulundurmasıdır. Sizlere karantina, ders arası, iş sonrası ve gün içinde müsait olduğunuz her dakikada izleyebileceğiniz; hemen hemen her türden anime önerileri derledim. İyi izlemeler.

1. 91 Days

2016 yılında çıkmış olsa bile sizleri derin bir şekilde içine alacak ve kendisine hayran bırakacak olan bir anime önerisi. Karakterlerinin yanı sıra çizimleri ve görüntü kalitesi ile üzerinden yıllar da geçse her yaştan insanı kendisine bağlayacağına eminim. Animemiz; 91 günlük etkileyici bir polisiye ve dram hikayelerini bizlere sunmaktadır.

 • IMDb: 7,6

2. Angel Beats!

2010 yılında çıkmış olmasına rağmen başları birazcık sıkıcı olan ama ileriki bölümlerinde gözyaşlarınızı silmekten kendinizi harap edeceğiniz anime önerileri listemizdeki bir diğer yapım Angel Beats. Fantastik dram türünde bir numaraya yerleşebilecek olan bu anime de başlarda gülmekten ağlayacaksınız lakin o en son bölümde kendinizi darmaduman olmaya hazır bir şekilde izlemeniz gerektiğini tavsiye edebilirim.

 • IMDb: 7,7

3. Drifters

2016 yılında çıkmış olmasına rağmen yıllardır ismini efsaneler listesine kazımış olan bir animedir. Animenin bazı bölümlerinde interneti açarak konulara ve kişilere odaklı derin bir araştırma yaparken bulabileceğiniz bir türdür. Tarihi ve aksiyonlu bir anime sizi beklemekte.

 • IMDb: 7,7

4. No Game, No Life

İki kardeş hayal edin, işleri güçleri sadece oyun oynamak olan ve bir gün iki kardeşin de her şeyin oyunla döndüğü bir dünyaya gittiğini düşünün. Bu anime tam olarak bu şekilde sizlerin karşısına çıkmaktadır. Video oyunlarını sevenlerin delicesine izleyebileceği bir animeyken her bölümde farklı akıl oyunları ve fantastik imgeleri ile de video oyunlarını sevmeyenleri bile kendisine bağlayacak bir animedir.

 • IMDb: 7,9

5. Tokyo Ghoul

2014 yılında ilk sezonu ile bizleri kendisine bağlayan bir animeyken devam sezonlarında iyice kendisi ile samimi olmamıza neden olmuştur. Fantastik ve Seinen türünün en başarılı ürünlerinden birisi olan Tokyo Ghoul’de bir karakterimizin dünya üzerinde canavar diyebileceğimiz bir şeye dönüşmesi ile hikayemiz başlamaktadır. Bu anime önerileri listemizdeki etkisinden kurtulamayacağınız ve müziklerine hayran kalacağınız filmlerden birisi.

 • IMDb: 7,9

6. Elfen Lied

Şimdi içerisinde dram olsun ama bir yandan da her yer kan gölüne dönsün dediğiniz bir anime arıyorsanız Elfen Lied tam ona göredir. 2004 yılında çıktığı gibi ses getiren, bol aksiyonlu ve drama kaynayan bir animedir. Bu animede iki ana tartışma konusu bulunmaktadır; kimilerine ve bana göre bu anime kan revan içerisinde kusursuzluğu bulmuş bir başyapıt, kimilerine göre ise yavan ve sıkıcı bir animedir. Buna sizler de karar verin isterim. Müzikleri sizi kendine bağlayacaktır.

 • IMDb: 8,0

7. Toradora!

Uzun soluklu bir komedi arıyorsanız 2008 yılında çıkmaya başlamış olan 2011 yılında henüz final veren bir anime ile size geldim. 26 Bölümlük uzun uzadıya kahkahalar attıracak olan bu anime sizin izlerken gerçekten de zevk alabileceğiniz bir başyapıttır. Anime önerileri listemizin olmazsa olmazı yapımlardan biriside buydu.

 • IMDb: 8,1

8. Boku no Hero Academia

Fantastikliğin nirvanasını sizlere yaşatacak bir anime ile geldim. Bol aksiyon ve komedi dolu olan bu anime önerisinde dünya üzerinde doğan bazı çocukların belli başlı kahramanlık güçleri bulunmakta, ana karakterimiz hariç. Hayali dünyanın en güçlü kahramanı olmak olan ana karakterimizin komedilerle ve aksiyonlarla dolu macerası sizleri beklemekte.

 • IMDb: 8,5

9. Haikyuu!!

Anime önerileri yazımızdaki bir diğer film Haikyu. 2014 yılında çıkmış olmasına rağmen hala izleyenleri kendisine bağlayan ve spor tutkunlarının bol beğenisini elde etmiş olan bir animedir. Harika bir başarı öyküsü sizi beklerken sezon başlangıçları ve finalleri ile duygudan duyguya geçiş yapmaya hazırlıklı olun.

 • IMDb: 8,6

10. Fullmetal Alchemist

2003 yılında yapılmış olsa bile hala izleyenleri mest eden bir anime ile sizlerleyim. İki kardeş düşünün, annelerini kaybettikleri için onu simya kullanarak geri diriltmek üzere büyük bir işe kalkıştıklarını hayal edin. Hayatları alt üst oldu derken size kaliteli bir şekilde başarı duygusunu gösterecek, yer yer komiklikleri ile sizleri güldürecek olan, yer yer aksiyonları ile de içerisinden çıkamayacağınız bir anime sizi beklemekte.

 • IMDb: 8,6

11. Shingeki no Kyojin

2013 yılında çıkmış olan ve geçtiğimiz yıllarda son sezonunu bizler sunan muntazam bir anime ile sizlerleyim. Yüzyıllar boyunca devasa surların arasında kalmış olan Eren, Mikasa ve Armin üçlüsünün bir gün tüm hayatlarının belli olmayacak bir maceraya atılmalarını sizleri beklemektedir. İzlerken bazı sahnelerde gözyaşı dökeceğiniz, aksiyonların fazlalığında tırnaklarınızı kemireceğiniz ve izlediğinize asla pişman olmayacağınız bir anime sizi beklemekte.

 • IMDb: 8,8

12. Death Note

2006 yılında çıkmış olmasına rağmen bu yıl bile izleyenlerin onayını alan efsaneleşmiş olan derin bir animedir. Bir ana karakter düşünün, asosyal bir hayat süren ve bir gün bir ölüm defteri ile hayatının değiştiğini hayal edin. Etkileyici senaryosu, çizimlerinin ve karakterlerinin kaliteli olması ile sizi kendisine bağlayacak ve hayran bırakacak bir animedir.

 • IMDb: 9,0

13. Akame Ga Kill!

2014 yılında çıkmış olan ve hala izleyenleri kendine bağlan, kan revan ve aksiyon dolu bir anime sizi beklemekte. İlk bölümünde bir ihanet ile son bölümüne kadar başınıza gelecek en kötü senaryoyu hayal ettirecek bir anime olmasının yanı sıra karakterlerin yer yer yapmış olduğu komiklikler ile ağlarken bile sizi güldürecek olan bir animedir.

 • IMDb: 7,9

14. Shokugeki no Souma

2015 yılında başlangıcını yaparak ve hala da devamlılığını sağlayan bir anime ile sizlerleyim. İçerisinde komedinin ve saçma bir erotizmin hat safhalarını sizlere yaşatırken bir yandan da başarı öyküsü tadında sizi kendisine bağlayacak olan bir animedir. Yemek yapmayı ve yemek yemeği sevenlerin bayılacağına adım kadar eminim.

 • IMDb: 8,2.

15. Dr. Stone

2019 yılında çıkıp efsaneler listesine giren bir anime ile sizlerleyim. Dünya üzerinde bulunan tüm teknolojilerin ve yazılı yazısız tüm kaynakların birden bire silindiğini hayal edin. Ana karakterimizin aşırı zeki olması ile teknoloji çağına dönme konusundaki macerası sizi beklemekte. Aksiyonu bol anime önerileri arıyorsanız bu yapımı kaçırmayın.

 • IMDb: 8,2

16. Kimetsu no Yaiba

2019 yılında çıktığı gibi kendi adını efsaneler listesine yazdıran bir fantastik aksiyon animesi ile sizlerleyim. Kardeşinizin bir iblis olduğunu hayal edin ve onu kurtarmak üzere çıkmış olduğunuz bir macera olduğunu düşünün. Sizi içine bağlayacak, çizimleri ile kendisini sevdirecek ve bol aksiyonu ile bitmesini istemeyeceğiniz bir anime önerisi.

 • IMDb: 8,7

17. Assassination Classroom

2013 yılında çıkmış olmasına rağmen çizimleri ile her halükarda ve her zamanda izleyebileceğiniz bir animedir. Aksiyon ve komedi bölümünde en iyiler listesine adını kazıyan bu anime önerimizde ayın yarısından fazlasını yok eden bir yaratığı ancak ve ancak bir öğrencisi tarafından öldürüldüğü takdirde duracağını belirtir. Öğrenciler onu öldürmeye çalışırken her sahnede ayrı ayrı kahkaha atacağınız ve bitmesini istemeyeceğiniz bir anime sizi beklemekte.

 • IMDb: 8,0

18. Noragami

Çok bilinmeyen ve başarıya sahip olmayan bir tanrı düşünün ve kendisinin de diğer tanrılar gibi milyonlarca takipçisi olması için uzun soluklu, komediler ve aksiyonlarla dolu macerası sizleri beklemekte. Aksiyonu bol, kaç yaşınızda olursanız olun sizi kendisine bağlayacak olan anime önerileri arıyorsanız kesinlikle izleyin.

 • IMDb: 7,9

19. Black Butler

Ruhunu bir şeytan ile değiştirmiş olan bir çocuk düşünün, kendisine ve ailesine işkence edenlerden intikam almak isteyen ve bunun için elinden gelen her şeyi yapan. 2008 yılında çıkıp 2010 yılında finalini veren anime önerisinde aksiyon ve komedi her an ve her saniyede sizinle birlikte bulunmakta.

 • IMDb: 7,8

20. Devilman Crybaby

Netflix’ten çıkmış olan, 2018 yapımlı bu animeyi hayranlıkla izleyeceğinize adım kadar eminim. Aksiyon ve fantastik skalasında her bölüm sizi içine çekecek ve o son bölümünde ise küçük çaplı bir hayal kırıklığı ile animeyi biteceğiniz bir animedir. İçerisinde erotik içeriklerin de bulunuyor olmasının yanı sıra sevilmesini bir diğer nedeni ise birçok animeye kıyasla daha farklı bir çizim biçimi ve karakter şemasının bulunmasından kaynaklıdır.

 • IMDb: 7,6
YAZAR BİLGİSİ
Cansu Sağlam
12 yıldır yazarlık mesleğinde mükemmelliği arayan, sıradan görünen bir üniversite öğrencisiyim.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.