Amerika’da Yaşayan Türkler Canlarından Endişe Ediyor: Bir Haftada İki Cinayet!

Amerika’da yaşayan Türkler sosyal medyada yayınladıkları videolar ile seslerini duyurmaya çalışıyor. Geçen hafta başından vurularak öldürülen iki Türk gencinin ardından saldırıya uğrayanlar ve hayatından endişe edenler yaşadıklarını anlattı. Amerika …

Amerika’da Yaşayan Türkler Canlarından Endişe Ediyor: Bir Haftada İki Cinayet!

Amerika’da yaşayan Türkler sosyal medyada yayınladıkları videolar ile seslerini duyurmaya çalışıyor. Geçen hafta başından vurularak öldürülen iki Türk gencinin ardından saldırıya uğrayanlar ve hayatından endişe edenler yaşadıklarını anlattı. Amerika’da neler oluyor, Türkler neden öldürülüyor, gelin öğrenelim…

Eğitim, iş ya da farklı sebeplerle Amerika’ya yerleşen Türkler sosyal medyada yayınladıkları videolar ile seslerini duyurmaya çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde Amerika’nın San Francisco ilçesinde 22 yaşında olduğu belirtilen bir Türk gencinin arabasında başından vurularak öldürüldüğü haberi geldi.

Yakınları sosyal medyada gencin yaşadıklarını anlattı. 22 yaşındaki Türk gencinin, arabasında telefonla konuşurken bir şüphelinin saldırısına uğradığı bildirildi.

Henüz detaylı bilgi olmasa da yakınlarının aktardığına göre şüpheli bir anda camı indirip genci olduğu yerde başından vurarak öldürüyor.

Barış Yalçın adlı kullanıcının videosunda bahsettiğine göre, olayın ardından aynı yerde başka bir Türkün daha öldürüldüğü ortaya çıkıyor.

TikTok’ta Amerika’da yan kesicilerin saldırısına uğradığını anlatan Enesmoi adlı kullanıcı ise her iki cinayetin de telefon hırsızlığı sebebiyle yaşandığını iddia etti.

Yaşanan cinayetlerde yan kesiciler iki gence de arabadayken saldırıp telefonlarını istiyor, vermeyince de silahla ateş ediyorlar, diye belirtildi.

Kendisi de diğerleri gibi arabadayken saldırıya uğradığını anlatan kullanıcı, “Silahları olmadığı canımı kurtardım ama kalçamda dört dikiş var” diye söyledi. Kullanıcı gözündeki morluğun da yaşanan arbedede olduğunu aktardı.

Olaydan sonra şahsın tutuklandığını da belirten kullanıcı, herkesi uyardı. Amerika’da yaşayan Türkler “Sizden telefonunuzu isterlerse verin. Canınızdan kıymetli değil. Burası çok tehlikeli bir yer oldu” diye konuştu.

İşte Amerika’daki Türklerin anlattıkları:

Saldırıya uğrayan gencin açıklaması:

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.