Ali Ece Kimdir? Kaç Yaşında ve Nerelidir?

Ali Ece Kimdir? Kaç Yaşında ve Nerelidir?

Futbol camiasında yaptığı yorumlarla bilinen Ali Ece, yıllar boyunca çok fazla işte çalışan önemli bir isimdir. Yıllardır televizyon ekranlarında olan ve yorumlarıyla kendinden söz ettirmeyi başaran Ali Ece kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir? Şimdi teker teker sizlere bu soruların cevaplarını vereceğim.

Ama öncesinde şu bilgiyi eklemek istiyorum: Ali Ece sadece futbol alanında tanınmıyor aynı zamanda başka sektörlerde de ses getiren işlere imza atmıştır. Bu yüzden detaylı bir şekilde sizlere Ali Ece kimdir, bahsedeceğim. O zaman daha fazla uzatmadan hemen detaylara geçiyorum.

Ali Ece Kimdir?

Ali Ece Kimdir?

Ali Ece, Saint Joseph Lisesi mezunudur ve müzisyen, yazar, spor yorumcusudur. Küçük yaşlarda Fenerbahçe, Efes Pilsen ve Beşiktaş’ta basketbol oynadı. İlk futbolcu denemelerine de Galatasaray Üniversitesi ile katıldı. Ayrıca Galatasaray Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümü mezunudur. Bu süreçte de birkaç müzik grubu kurdu ve yüksek lisansını da aynı üniversitede yaptı.

Ali Ece, ’Ayak Oyunlarından Akıl Oyunlarına, ’12 Azize’ye 12 Ağıt’, ‘Ayın En Güzel Hali’ kitaplarının yazarıdır. Bunlara ek olarak editör olarak çalıştı ve çevirmenlik de yaptı.

Şu anda Fanatik Gazetesi’nde yazan ve TRT Spor’da spor yorumcusu olan Ali Ece, önceki yıllarda NTV Spor ve Hürriyet Gazetesi’nde de çalıştı. Yazar, editörlük ve spor yorumculuğunun yanı sıra müzisyenlik de yapıyor. Ali Ece, bas, gitar ve org çalıyor. Bu işleri haricinde ara ara solo çalışmalar da sergiliyor.

Ali Ece Kimdir?

Ali Ece Kaç Yaşında ve Nerelidir?

Bu kadar başarılı işler yapan Ali Ece kaç yaşında ve nerelidir? Ali Ece 1977 yılında İstanbul’da doğdu. 2022 yılı itibariyle de 45 yaşındadır. Yani Ali Ece İstanbulludur. Bu kadar farklı işler yapıyor olmasına rağmen asıl mesleği spor yorumcusudur. Taktığı bandanalarla da dikkat çeken Ali Ece, 2011 yılından beri Senem Ece ile evlidir.

Sizlere spor yorumcusu olarak bildiğimiz Ali Ece kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir? Sorularının cevaplarını aktardım. Çok fazla iş yapmış olan Ali Ece, gördüğümüz gibi bir spor yorumcusu olmaktan daha fazlasıdır.

ETİKETLER: Ali Ece, Futbol, Kimdir?, TRT Spor
YAZAR BİLGİSİ
Gülden Metin
Ege Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunuyum. 4 yıldır SEO uyumlu yazılar yazıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - Canlı maç izle - Taraftarium24 - Justin tv izle - takipçi satın al - antalya haber - sosyalhane.com - hosting - Bodrum Villa - Ankara Psikolog - Cezayir Vizesi Otomatik Kepenk