AKP’li Kadir İnan: “Nasıl Evleneceğim” Kaygısı ABD’de de Var”

Aile ve Gençlik Fonu kurulmaması için hazırlanan teklifin Meclis’te kabul edilmesi üzerine siyasilerden açıklamalar gelmeye başladı. Aile ve Gençlik Fonu kurulması için Ak Partili vekiller tarafından hazırlanan teklif Meclis Sağlık Komisyonu …

AKP’li Kadir İnan: “Nasıl Evleneceğim” Kaygısı ABD’de de Var”

Aile ve Gençlik Fonu kurulmaması için hazırlanan teklifin Meclis’te kabul edilmesi üzerine siyasilerden açıklamalar gelmeye başladı.

Aile ve Gençlik Fonu kurulması için Ak Partili vekiller tarafından hazırlanan teklif Meclis Sağlık Komisyonu tarafından kabul edilmesinin üzerine siyasiler bu durum ile ilgili konuşmaya başladı.

Teklifin oluşturulmasında önemli rolu olan Ak Partili Kadir İnan, fon ile ilgili açıklamalar yaptı.

Kadir İnan, evlilik kaygılarının kürsel olduğunu söyleyerek Amerika’da yaşayan gençlerin de bu kaygılara sahip olduğunu söyledi.

İnan teklif ile ilgili “Devletimiz hem maddi hem de manevi olarak gençleri destekliyor. Gençlik için hükümetimizin de atamayacağı hiçbir adım yoktur. Teklifimizle gençlerimizin aile kurma sürecindeki kaygılarını en aza indirmeyi hedefliyoruz.” dedi

‘Devletimiz her anlamda ve her konuda hem maddi hem de manevi olarak gençleri destekliyor ve yapılması gereken ne varsa yapıyor. Gençlik için hükümetimizin de atamayacağı hiçbir adım yoktur. Biliyoruz ki yapısı gereği her genç maddi potansiyelinden bağımsız geleceğine dair kaygı taşır: ‘Nasıl evleneceğim, nerede okuyacağım, kendi ayaklarım üzerinde durabilecek miyim?’ Bu kaygılar küreseldir, bu kaygılar Amerika’da da var Türkiye’de de var. Teklifimizle gençlerimizin aile kurma sürecindeki kaygılarını en aza indirmeyi hedefliyoruz”

HEDEP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, kabul edilen teklife tepki göstererek evlenecek gençlere verilecek 150 bin liralık kredinin az olduğunu söyleyerek açıklama yaptı.

Gergerlioğlu, yaptığı açıklamada “İşin realitesine gelelim 150 bin liraya evlenilebilir mi arkadaşlar? Şu devirde 150 bin liraya evlenmek mümkün mü sizce? Enflasyonun çığırından çıktığı bir devirde 150 bin lirayla evlilik. En azından 250 bin lira olması gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.