Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Akın Akın Ucuz Alışverişe Gelen Bulgarlar: ‘Allah Erdoğan’dan Razı Olsun’

Türk Lirasının değer kaybı devamında Bulgar vatandaşlarının ihtiyaçlarını karşılamak için Edirne’ye gelmesi sık sık haberlere yansıyor. Son …

Akın Akın Ucuz Alışverişe Gelen Bulgarlar: ‘Allah Erdoğan’dan Razı Olsun’

Türk Lirasının değer kaybı devamında Bulgar vatandaşlarının ihtiyaçlarını karşılamak için Edirne’ye gelmesi sık sık haberlere yansıyor. Son yapılan değişiklikle birlikte, artık Bulgaristan’dan gelişlerde sadece kimlik yeterli oluyor. Ucuz alışverişin keyfini çıkaran Bulgarlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da teşekkür etmeyi unutmadı.

Akın akın geliyorlar

Alışveriş için Edirne’ye gelen yüzlerce Bulgar turistlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Resmi gazetede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karardan sonra Bulgaristan vatandaşlarının Türkiye’ye girişlerinde pasaport zorunluluğunun kaldırılmasıyla kente akın eden Bulgarlar, soluğu çarşı, pazarda aldı. Yakıttan Giyime ayrıca gıdaya kadar tüm ihtiyaçlarını Edirne’den karşılayan Bulgarlar, aldıklarını taşımakta güçlük çekti. Pazarlarda ayrıca meydanlarda Bulgar yoğunluğu oluşurken, ciğercilerde ise uzun kuyruklar oluştu.

‘Tüm ihtiyaçlarımızı alıyoruz’

Bulgaristan’ın Filibe kentinden Edirne’ye gezmek ayrıca alışveriş yapmak için gelen Hasen Yordanov, pasaport zorunluluğunun kalkmasının çok güzel olduğunu ifade ederek, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Allah razı olsun. Çünkü pasaport zorunluluğunun kalkması hepimizi çok memnun etti. Daha önce pasaport girişlerde zorluk yaşıyorduk ama şimdi kimlikle girişlerimiz hem işimizi kolaylaştırdı hem de bizi çok mutlu etti. Her hafta Edirne’ye gelerek bütün ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz. Burada haftalık alışverişimizi yaptıktan sonra Bulgaristan’a geri dönüyoruz. Biz Osmanlı torunuyuz. Buraya geldiğimizde camilere gidip namazımızı kılıyoruz. Çoğu vakit Cuma namazımızı İstanbul’da, Edirne’de veya Türkiye’nin farklı bir noktasında kılmak, ezan sesini her yerden duymak bizlere büyük bir sevinç veriyor. Burada kalmak bile başka bir heyecan veriyor” dedi.

“Bulgaristanlıyız ama Türkiye’yi bambaşka seviyoruz”

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.