AK Parti ‘Köstebek’ Avında: Bürokratların Yerleri Değiştirildi İddiası

Yeni Şafak’ın ‘Bay Kemal’in köstebeği kim?’ manşeti sonrası kamuda görevli bazı bürokratlarının görev yerlerinin değiştirildiği iddia edildi …

AK Parti ‘Köstebek’ Avında: Bürokratların Yerleri Değiştirildi İddiası

Yeni Şafak’ın ‘Bay Kemal’in köstebeği kim?’ manşeti sonrası kamuda görevli bazı bürokratlarının görev yerlerinin değiştirildiği iddia edildi.

Fitili hükümete yakın Yeni Şafak gazetesi ateşledi

Hükümete yakın Yeni Şafak Gazetesi, bazı bürokratların CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na iktidarın çeşitli alanlardaki düzenlemelerini önceden haber verdiğini iddia etmişti. Gazete konuyu 27 Ağustos’ta ‘Bay Kemal’in köstebeği kim‘ manşetiyle gündeme getirmişti.

Yer değişiklikleri ‘köstebek’ tartışmaları sonrası yapıldı

Diken’den Altan Sancar’ın bürokrasi kaynaklarına dayandığı habere göre, son dönemde artan tartışmalar sonrası bazı bürokratlar görevli oldukları birimlerden başka birimlere kaydırıldı.

Görev yeri değiştirilenler arasında Cumhurbaşkanlığı’na bağlı Hukuk ayrıca Mevzuat Genel Müdürlüğü’ndeki bazı bürokratlar da var. 

Görevlendirmelerin resmi yazılar yerine sözlü aktarıldığını belirten kaynaklara göre bu adım ‘köstebek’ tartışmaları sebebiyle atıldı.

“Ağlak bir saray da hiç çekilmiyor!”

Kılıçdaroğlu daha önce KYK borcu, ÖTV düzenlemesi, icra affı gibi konularda açıklamalar yapmış ayrıca kısa bir süre sonra hükümet bu alanlarda çeşitli düzenlemelere gitmişti. CHP lideri ‘köstebek’ manşeti sonrasıysa ‘EYT’yi çözün. Sonra ağlıyorsunuz, gece yarısı manşetleri değiştiriyorsunuz, böyle komik algı operasyonları yapmak zorunda kalıyorsunuz. Öğretmenler özelinde da ısrar edeceğim çok aşikâr. Biraz kafa çalıştırın yahu, önden önlem alıp çözün. Ağlak bir saray da hiç çekilmiyor!‘ açıklamasında bulunmuştu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.