Adliye Önünde Kendini Yakmaya Çalıştı: ‘Ehliyetimi Geri Verin’

Zonguldak’ta bir vatandaş, dün gece saatlerinde adliye binası önünde kendini benzin ile yakmaya çalıştı. Ekipler, bir anlık dikkatsizlikten …

Adliye Önünde Kendini Yakmaya Çalıştı: ‘Ehliyetimi Geri Verin’

Zonguldak’ta bir vatandaş, dün gece saatlerinde adliye binası önünde kendini benzin ile yakmaya çalıştı. Ekipler, bir anlık dikkatsizlikten yararlanarak vatandaşı etkisiz hale getirmeyi başardı.

Ehliyet için kendini yakmaya çalıştı

İddialara göre daha önce ehliyetine el konulduğu öğrenilen ayrıca mahkemelik olan Şenol K., beş litrelik pet şişeye benzin doldurarak adliye binası önüne geldi. 

Burada bidonun yarısını üzerine boşaltan Şenol K., dakikalarca ekiplerin ikna çabalarına rağmen ikna olmadı. Ekiplere ömründe hiç yalan söylemediğini, alkollü araç kullanırken yakalandığını söyleyen Şenol K., eline aldığı çakmakla kendini yakacağını söyledi. Bu sırada ekipler ellerinde yangın tüpleriyle hazırda beklerken olay yerine itfaiye ayrıca sağlık ekipleri de sevk edildi. 

Bu sırada Şenol K.’nın oturduğu çimleri sulamak için kullanılan fıskiyeler devreye girdi. Fıskiyelerden gelen suyla ıslanan Şenol K., ekiplerin yangın söndürme tüplerini sıkarak müdahale etmesinin ardından ambulansa götürüldü. Ekipler bidondaki benzini ayrıca çakmağı da alarak bölgeden ayrıldı. 

Hastanede sağlık kontrolünden geçirilen Şenol K. ardından ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Dün gece yaşanan hareketli dakikalar

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.