Adet Söktürücü Hareketler Nelerdir?

Adet Söktürücü Hareketler Nelerdir?

Adet sancılarınızından biraz çaba ile hızlı bir şekilde kurtulmanız mümkün, biraz çaba gerektiriyor olsa da adet söktürücü hareketler ile hızlı bir şekilde adet sancılarınızı baskı altına alabilir ve kısa sürede sancılarınız dan kurtulabilirsiniz. Bu içeriğimiz de sizler için 3 basit harekette adet söktürme nasıl yapılır gibi konulardan bahsedeceğiz.

1. Squat

Adet söktürücü hareketler denilince akla gelen en bilindik egzersiz squat hareketidir. Squat hem alt karın hem de bacaklara uygulanan kuvvet ile yapılan bir spordur. Bu sayede karın ve pelvis bölgelerindeki kaslarınızı yoğun bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Düzenli olarak squat yaptığınızda adet söktürücü görevi devreye girer ve adet dönemini en kısa sürede atlatırsınız.

2. Koşu

Eğer yoğun kas gücü gerektiren egzersizler yapmak istemiyorsanız, adet söktürücü hareketler arasından koşuyu tercih edebilirsiniz. Koşu yaparken bir yandan da kollarınızı hareket ettirmeye çalışın. Böylece üst vücudunuz da aktif bir şekilde çalışacaktır. Günlük 30 dakika koşu yapmanız halinde gözlerinize inanamayacağınız bir değişim söz konusu olacaktır. Adet sancılarınızdac ciddi bir düşüş olacak ve adet döneminiz en aza inecektir.

3. Mekik

Her gün 20 mekik çekerek adet döneminizi en kısa sürede tutmayı başarabilirsiniz. Adet söktürücü hareketler arasında yer alan mekik, üst vücudunuzun ve alt karnınızın aktif bir şekilde kullanılmasını sağlar. Pelvis bölgenizdeki kasları da yoğun bir şekilde çalıştıracak olan bu hareket sayesinde adet döneminiz kısalacak ve sancı seviyeniz en aza inecektir.

Mekik çekerken özellikle boynunuzu zorlamaktan çekinin. Kendinizi yukarıya kaldırırken boyun ve göğüsten değil karın kaslarınızdan destek alın. En etkili sonuç için günde 30 mekik çekebilirsiniz. Böylece kaslarınız aktif bir şekilde çalışacaktır.

Yukarıda adet söktürücü hareketler nelerdir ve nasıl yapılır gibi konulardan bahsettik, umarım kadınlar için faydalı bir içerik olmuştur. Daha fazla sağlık bilgileri arıyorsanız yandaki bağlantıya tıklayarak ilgili kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Canan Budak
Her şey sizin aksinize ilerliyor gibi geldiğinde, uçakların rüzgarla birlikte değil rüzgara karşı uçtuğunu hatırlayın.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.