96 Yaşındaki Kraliçe İkinci Elizabeth Ölünce Neler Olacak? Tahta Kim Geçecek?

96 yaşındaki Kraliçe II. Elizabeth’in rahatsızlandığı duyuruldu. Buckingham Sarayı’ndan yapılan açıklamada kraliçenin tıbbi gözetim altında …

96 Yaşındaki Kraliçe İkinci Elizabeth Ölünce Neler Olacak? Tahta Kim Geçecek?

96 yaşındaki Kraliçe II. Elizabeth’in rahatsızlandığı duyuruldu. Buckingham Sarayı’ndan yapılan açıklamada kraliçenin tıbbi gözetim altında tutulduğu bildirildi. Bu nedenle pek çok sosyal basın kullanıcısı Kraliçe II. Elizabeth’den sonra tahta kimin geçeceğini araştırmaya başladı. Biz kendisine uzun ömürler diliyoruz ancak her ölümlü gibi o da maalesef ki kendisi de vefat edecek. Peki ya sonrasında neler olacak? Detaylar içeriğimizde…👇

İngiliz milletinin böylesine önemli bir olayı planlamadığını düşünmüş olamazsınız. İşte o senaryo devamında yaşanacaklara verilen isim: Londra Köprüsü Operasyonu!

Bu operasyona göre Elizabeth öldükten sonra takip edilmesi gereken prosedürler bir bir kararlaştırıldı.

Kraliçe bugün 96 yaşında. 

Süreç şöyle işleyecek: Ölüm, “Londra Köprüsü yıkıldı” mesajıyla üst kademelere iletilecek.

Ölümü ilk elden öğrenen kraliçenin özel sekreteri olacak. Ardından İngiltere Başbakanı güvenli hattan bilgilendirilecek.

Başbakan mesajı kendi personeliyle paylaşacak, buradan Dışişleri Bakanlığı’na yönlendirilecek. Dışişleri Bakanlığı mesajı Kraliçenin hükümdarı olduğu 36 farklı milletin 15 hükümetine iletecek.

Merkezden gönderilen mavi OBIT ışığı sistemiyle tüm radyo istasyonları uyarılacak. Böylece istasyonlar programlarını sonlandırıp melankolik tınılar çalmaya başlayacak.

Soğuk savaş döneminde geliştirilen RAT alarmıyla ölüm haberi BBC’den duyurulacak. Bu esnada fonda milli marş çalacak.

Ölüm haberini verecek olan sunucu önce kravatını BBC stüdyolarında bulundurulan siyah kravatla değiştirecek.

Birleşik Krallık bayrakları yarıya indirilecek, kraliyet sancağına ise dokunulmayacak.

TV kanalları yıllardır bu olaya hazırlıklı olduğu için önceden hazırlanmış, Elizabeth’in hayatını anlatan uzun belgeseller yayınlanmaya başlayacak.

Örneğin SkyTV sık sık bunun provasını yapıyor ayrıca isim kısmına Mrs. Robinson yazıyormuş.

Sarayın web sitesi için özel hazırlanmış ana sayfası yayına sokulacak. Birkaç yıl önce bu sayfa yanlışlıkla yayınlanmış ayrıca ortalık birbirine girmişti.

Sonradan olayın büyük ihtimalle bir prova ya da hatadan kaynaklandığı ortaya çıktı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - Canlı maç izle - Taraftarium24 - Justin tv izle - takipçi satın al - antalya haber - cialis - sosyalhane.com - hosting