7 Hamlede Kişisel Gelişim İle Kendinize Yatırım Yapın

7 Hamlede Kişisel Gelişim İle Kendinize Yatırım Yapın

İnsanın yapabileceği yatırımların başında kendisine yaptığı kişisel gelişim yatırımı gelir. Karşılığını alabileceğiniz ve asla kaybetmeyeceğiniz yatırımlardan birisi kesinlikle kendinize yaptığınız bu kişisel gelişim aktiviteleri yatırımdır. Peki, kendinize nasıl yatırım yapabilirsiniz? Kendinize yatırım yapmak adına yapmanız gereken 7 kişisel gelişim hamlesinden bahsettiğimiz bu yazımızı sizler için derledik.

1. Kendinize Hedefler Belirleyin

Her şeyden önce kendinize bir hedef belirleyin ve bu doğrultuda bir yol çizin. İnsanın kendisine hedefler belirlemesi hem doğru adımları atması hem de hedefe yönelik çalışması için son derece önemlidir. Öncelikle kendinize bir hedef belirleyin. Ardından bu hedefe ulaşabilmek adına yapmanız gereken hamleleri belirleyin ve bu hamleler doğrultusunda hareket edin. Olmak istediğiniz kişi için gelişmeniz gereken alanda ilerleyin ve gereken hamleleri yapın. Doğru bir yol ve doğru bir çaba sayesinde ulaşamayacağınız bir hedef yoktur.

2. Sık Sık Okuyun ve Araştırın

Eğer okumayı seviyorsanız kendinizi geliştirmek adına yapabileceğiniz en güzel hamlelerden birisi okumaktır ve ayrıca araştırmaktır. Doğru kaynaklardan doğru bilgileri edinerek kendi kendinizi kişisel anlamda geliştirebilirsiniz. Kitap okuyarak ve dijital kaynaklardan yararlanarak gelişmek istediğiniz konular üzerine yeterli miktarda kendinizi geliştirebilirsiniz.

3. Eğitim ve  Kişisel Gelişim Videoları İzleyin

Bazen okumanın yanında eğitim videoları izleyerek bilgiyi pekiştirmek ve öğrenmek istediğiniz konular hakkında olan videolar ile bu konuları desteklemek gerekebilir, bu süreçte internet üzerinden eğitim videoları izleyebilirsiniz. İnternette birçok ücretli ve ücretsiz eğitim videoları mevcut. Eğitim almak istediğiniz konular hakkında araştırma yaparak uygun eğitim videolarını keşfedebilir ve izleyerek bilgi edinebilirsiniz.

4. Online Ders Alın veya Kurslara Katılın

Bilgi edinmek istediğiniz alanla ilgili yeterli bilgi birikimine sahip olan ve size faydası olabilecek uzmanlar tarafından bireysel veya grup halinde online eğitimler alarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu konu üzerine hizmet veren birçok internet sitesi mevcut ve bu internet siteleri aracılığı ile uzman kişiler tarafından size faydası olabilecek online dersler veya kurslar atabilirsiniz.

5. Yabancı Dil Öğrenin

Yabancı dil bilmek, günümüzde kişilere birçok alanda avantaj sağlamaktadır. Bu doğrultuda insanın kendisini geliştirebileceği alanlardan birisi yabancı dil bilgisidir. Size faydası olabileceğini düşündüğünüz ve öğrenmek istediğiniz yabancı dilleri öğrenerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

6. Doğru Kişilerle Arkadaşlık Yapın

Çevrenizdeki insanlar illaki sizi etkileyen unsurlardan birisidir. İnsanlar izole bir sistem değildir, etrafındaki insanları etkiler ve etrafındaki insanlardan etkilenir. Bu doğrultuda size bir şeyler katabilecek, sizi olumlu etkileyebilecek ve kendinizi geliştirmeniz konusunda üzerine bir şeyler ekleyebileceğiniz insanlar ile arkadaşlık yapın. Sizden daha zeki insanlarla bir araya gelmeniz kişisel gelişim anlamında size level atlatacak en önemli faktördür.

7. Zamanı Doğru Kullanın

Geri alamayacağımız şeylerin başında zaman gelir. Zaman akıp giderken onu durduramayız veya geri alamayız. Bu sebeple zamanınızı olabildiğince doğru kullanmaya gayret gösterin. Gerekli gördüğünüz takdirde zamanı doğru kullanma üzerine eğitim alabilirsiniz. Son olarak bu konuyu şu sözlerle kapatmış olalım: En büyük sermaye akıldır!

Bu içeriğimiz de kişisel gelişim anlamında size level atlatacak 7 ipucundan bahsettik. Umarım faydalı bir kendinize yatırım yapın ipuçları listesi olmuştur. Daha fazla kişisel gelişim aktiviteleri konuları için yandaki bağlantıya tıklayarak kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al