550 Gündür Çıkmayan Rapor: 5 Yaşındaki Ece Melisa’ya Ne Oldu?

5 yaşındaki Ece Melisa Mercankaya’ya, İzmir’de bir restoranda yemek yedikten sonra fenalaşmış ve hayatını kaybetmişti. Talihsiz küçük kızın kanser hastası annesi Hasret Mercankaya, 550 gündür çıkmayan otopsi raporuna isyan etti. Belçika’dan tatil …

550 Gündür Çıkmayan Rapor: 5 Yaşındaki Ece Melisa’ya Ne Oldu?

5 yaşındaki Ece Melisa Mercankaya’ya, İzmir’de bir restoranda yemek yedikten sonra fenalaşmış ve hayatını kaybetmişti. Talihsiz küçük kızın kanser hastası annesi Hasret Mercankaya, 550 gündür çıkmayan otopsi raporuna isyan etti.

Belçika’dan tatil için Aydın’ın Didim ilçesindeki yazlık evlerine gelen emlak danışmanı Cihan Mercankaya ve eşi Hasret Mercankaya, çocukları Ece Melisa Mercankaya ve Ege Mercankaya geçen yıl 13 Nisan’da İzmir’in Gaziemir ilçesindeki restoranda yemek yedi.

4 kişilik aile, yemek sonrası Didim’e döndü. Bir süre sonra Hasret Mercankaya ile çocukları rahatsızlandı. Didim Devlet Hastanesi’ne birkaç kez giden anne ve 2 çocuğuna teşhis konulamadı.

Ece Melisa ile durumu daha iyi olan annesi Hasret Mercankaya, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne, Ege Mercankaya ise 1 gün sonra Ege Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Hasret Mercankaya taburcu edilirken, kızı Ece Melisa ise kurtarılamadı.

550 gündür detaylı otopsi raporunu beklediklerini söyleyen Hasret Mercankaya, “Karaciğerimde iltihaplanma var, zatürre olmuşum. Kemoterapim durdu. Hala otopsi raporunu bekliyoruz. Allah kimseye evlat acısı vermesin. Bu otopsi neden hala çıkmıyor, anlamıyorum. O işletme de halen faaliyet gösteriyor” dedi.

Oğlu Ege’yle ilgilendiğini belirten Mercankaya, “Zor günler geçiriyorum. Ege, ablasını çok özlüyor. Sürekli onu soruyor. Her kelebek gördüğünde, ‘Ece sen mi geldin?’ diyor. Biz ise hala otopsiyi bekliyoruz. Yetkililerden yardımcı olmalarını istiyoruz” dedi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.