50 Bin TL Sermaye İle Yapılacak İş Fikirleri

50 Bin TL Sermaye İle Yapılacak İş Fikirleri

İş kurmak günümüzün en zor işlerinden birisidir. Eğer yeni bir iş kurma kararı alıyorsanız ilk yapmanız gerekenler maliyet hesabı ve iş fikirleri bulmak. Dolayısıyla bu anlamda araştırmalar yapmak oldukça önemli bir konu. Günümüzün trend işlerini göz önünde bulundurduğunuzda ciddi bir sermaye gerektiğini fark edeceksiniz.

Bu aşamada devreye bütçe hesaplarınız girecektir. Bu listemizde sizleri büyük bir dertten kurtaracak iş fikirleri listesi hazırladık. 50 bin TL ile yapılacak işler listemizde en rahat ve ihtiyaç olan sektörleri derledik. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan 50 bin TL ile yapılacak iş fikirleri listemizde hızlı bir şekilde geçiş yapalım.

1. Büfe Açmak

50 Bin TL ile yatırım yapılacak işlerin başında gelebilir. Genelde insanların yapmak istedikleri işler arasındadır ancak bu konuda pek girişimci olan yoktur. Belediyelerden izin almak ve bu konuda yer araştırması yapmak çok önemlidir. Genelde toplumun yoğun olduğu yerlerde yapılması gereklidir.

2. Çilingir Açmak

Bu iş için genelde bir ustanın yanında çalışmak gerekir. Ancak bu işi basit anlamda anahtar üretimi veya 7/24 çilingir hizmeti vererek yapabilirsiniz. Kapı açma işi deneme yanılma yoluyla öğrenilebilir ama tam anlamıyla çilingir olmak için bu işin içerisinde zaman geçirmek gereklidir.

3. Araç Yıkama

Bu iş alanında bir yer kiralayarak araba yıkamaya başlayabilirsiniz. Çok zahmetli bir iş olmamasına karşın detaylı araç yıkama işine de ilerleyen zamanlarda tecrübenize dayanarak girebilirsiniz. 50 bin TL ile ne iş yapılır? Bu yıl için düşünüldüğünde araç satışlarının artmasıyla bu ihtiyaç artmaktadır.

4. Meyve Suyu Satmak

Çeşitli meyvelerin suyunu sıkarak yaz, kış demeden satabilirsiniz. Bunu ister seyyar olarak yapabilir, isterseniz de belediyeden izin alarak kendinize belirlediğiniz ve belediyenin izin verdiği bir bölgede rahatlıkla yapabilirsiniz.

5. El İşi Tezgahı Açma

İster gezerek, isterseniz de yine belirli kurumlardan izin alarak yapabilirsiniz. Belediyelerin kadınların el emeği ile yaptığı şeyleri sergileyip satışına yardım ettiği bir platform vardır. Bu platformu kullanarak ve çeşitli kişiler aracılığıyla kendinizi tanıtarak el emeği ile yaptığınız işleri satabilirsiniz.

6. Tarım Girişimcisi Olmak

Bir arsa alarak ve yapacağınız tarım konusunda gerekli malzemeyi alarak başlayabilirsiniz. Yatırım bedeli yapacağınız işe göre değişebilir ancak tarım işi bitmeyen ve verimi çok fazla olan bir iştir. Biraz eğitim alarak tarım konusunda muhteşem şeyler yapabilirsiniz.

7. Bayilik Almak

50 Bin TL ye bayilik veren firmalar sandığınızdan çok daha fazladır. Bayilik sistemi tamamen kendi fizibilite çalışmanızı yapmanız gereken bir iş koludur. Firmalar sözleşmelerinde olan anlaşmalara dayanarak bir çok şey isteyebilir ama aynı zamanda her konuda arkanızda olurlar. Bu konuda riskiniz aslında sadece satışınıza odaklanmaktır. Ne kadar satış potansiyeliniz varsa artırmanız sayesinde çok ciddi paralar kazanabilirsiniz.

8. Ucuzcu Dükkanı Açmak

En başından küçük bir sermaye ile başlayabileceğiniz işlerden birisidir. İnsanların etrafta bulunmayan ihtiyaçlarını keşfederek dükkanınızda bunlara yer verip ciddi paralar kazanabilirsiniz.

9. Ayakkabıcı Açmak

Toptan satışlarını yapan firmalardan ilk etapta düşük sermaye ile anlaşmalar yapıp ürün temin edebilir ve satış yapabilirsiniz. Ürünlerinizi pazarlayacak satış elemanları ile büyümek tamamen sizin elinizdedir.

10. Giyim Mağazası Kurmak

Konfeksiyon firmaları ile anlaşarak tasarımlarınızın telif haklarını aldıktan sonra firmanıza özgü tasarımlar yaparak giyim satışı yapabilirsiniz. Bu işi son dönemde yapan firma sayısı çok fazladır. İnsanların giyim ihtiyacı da gıda gibi asla bitmeyeceği için olağanüstü durumlar olmadığı sürece duracak bir sektör değildir. Düşük sermaye ile ister kendi tasarımlarınızı yaparsınız, isterseniz de bir üretici bularak toptan alıp satış yapabilirsiniz.

50 bin TL ile yapılacak işler listemizin sonuna geldik, listemizde bahsettiğimiz 10 50 bin TL sermaye ile yapılacak iş fikirleri umarım faydalı olmuştur. Daha fazla bu tarz para kazanma fikirleri için yandaki bağlantıya tıklayarak ilgili kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, sizin farklı iş fikirleriniz varsa yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Hakan Eroğlu
Yaşantım 101 ama elimin peri yok.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.